Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

Türkiye Muhtarları El Ele Projesi Hatay Toplantısı Yapıldı

“Hatay benim şahsi davamdır. Şakaya gelmeyeceğini bilmelisiniz” diyen Mustafa Kemal Atatürk’ün gayretleri ile 23 Temmuz 1939’da Türkiye’ye dahil olup anayurdun bölünmez, vazgeçilmez bir parçası olan Hatay’da buluştuk muhtarlarımız ile.
Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu ile İçişleri Bakanlığı İller İdaresi ortaklığında yürütülen “Türkiye Muhtarları El Ele” projesinin 7. toplantısı için bulunduğumuz Hatay’da da anılarımıza unutulmaz kareler ekleyip mevkidaşlarımız ile hasbihal ettik.
Bölgeler arası diyaloğun gelişmesi, önyargıların kalkması, bir uçtan öbür uca sağlam köprülerin kurulması amaçlanan projemizin Hatay toplantısı öncesi kentin tarihi turistik yerlerini muhtarlarımız ile gezip Akdeniz mutfağı ile tanıştık, doğudan batıdan kuzeyden gelen muhtarlarımız ile ülkemize ve mesleğimize dair sohbetler ettik.
13 Kasım Cumartesi günü başlayan Hatay programımızın ilk günü Harbiye Şelaleleri, Uzun Çarşı, Habib-i Neccar Camii ziyareti ve Hatay Arkeoloji Müzesi’ni gezip akşam Hatay Medeniyetler Korosu konseri ile keyifli saatler yaşadık.
Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Yönetimi olarak Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Sayın Lütfü SAVAŞ’ı ziyaret edip, Hatay ve ülkemiz ile ilgili oldukça verimli ve keyifli sohbet ettik. Başkanımıza Hatay’daki hizmetleri ve muhtarlar ile kurduğu samimi diyaloğu için teşekkür eder başarılar dileriz.
Ikinci gün yaptığımız Hatay Meclis ve Kültür Sanat Merkezi’ndeki toplantımız “Türkiye Muhtarları El Ele” projesi tanıtım filmi ile başladı.
Tanıtım filminin ardından;
Akdeniz Muhtarlar Federasyonu Başkanı Sayın Mahmut Gülcü,
Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Genel Başkanı Sayın Bekir Aktürk,
İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Daire Başkanı Sayın Suna Üstüner,
Hatay Vali Yardımcısı Sayın Aydın Tetikoğlu, salona hitaben konuşma yaptılar.
Davranış Bilimleri Uzmanı Sayın Şengül Yiğit tarafından etkili iletişim üzerine bir sunum yapıldı.
Toplantımız Hatay Halk Eğitim Merkezi Gösteri Topluluğu’nun tiyatro gösterisi sonrası hediye takdimleri ile tamamlandı.
Hatay toplantımızda emeği geçen Hatay Vali Yardımcısı Sayın Aydın Tetikoğlu, Valilik yetkilileri, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Sayın Lütfü SAVAŞ, Akdeniz Muhtarlar Federasyonu Başkanı Sayın Mahmut Gülcü, Hataylı muhtarlar,
Hayat Medeniyetler Korosu ekibi ve
Hatay Halk Eğitim Merkezi Gösteri Topluluğu’na çok teşekkür ederiz.
Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Genel Başkanı Bekir Aktürk