Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

19 EKİM’İ MUHTARLAR GÜNÜ İSTİYORUZ

19 EKİM'İ MUHTARLAR GÜNÜ İSTİYORUZ

Muhtarlar, 19 Ekim’in “Muhtarlar Günü” olmasını istiyor

Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu, 19 Ekim’in “Muhtarlar Günü” olarak kutlanması için Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü’ne başvurdu

Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu, 19 Ekim’in her yıl “Muhtarlar Günü” olarak kutlanması amacıyla Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü’ne başvurdu.

Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Genel Başkanı Hüseyin Akdeniz, AA muhabirine, muhtarlık teşkilatının 186 yıllık bir geçmişinin olduğunu belirterek, “Artık muhtarlara özel bir günün olmasını istiyoruz” dedi.

Osmanlı kayıtlarında muhtarlığın 19 Ekim 1829’da kurulduğunun belirtildiğini vurgulayan Akdeniz, “Biz de 19 Ekim’in muhtarların günü olmasını talep ediyoruz. Türkiye’de birçok kurum ve kuruluşun bir günü var. Neden muhtarların olmasın, bu bizim de hakkımız” ifadesini kullandı.

Bu konunun kendilerini çok yakından ilgilendirdiğini aktaran Akdeniz, Türkiye’de yaklaşık 50 bin muhtarın aynı görüşte olduğunu dile getirdi.

Akdeniz, “3 Mart’ta Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü’ne  resmi dilekçemizle başvurumuzu yaptık. İnşallah önümüzdeki günlerde 19 Ekim’in Muhtarlar Günü olarak kutlanması yönünde binlerce muhtar arkadaşımıza müjde gelecek. Buna yürekten inanıyoruz” diye konuştu. Son Düzenlenme Çarşamba, 25 Mart 2015 03:41