Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

TÜRKİYE’NİN EN GENÇ MUHTARI İBRAHİM BALIKÇI

Türkiye’nin En Genç Muhtarı İzmir ili Bayraklı İlçesi Gümüşpala Mahalle Muhtarı İbrahim Balıkçı oldu. 08.10.1988 doğumlu olan İbrahim Balıkçı ’’1 AY  22 GÜN fark ile muhtarlığa hak kazandım’’dedi.

Türkiye’nin en genç Muhtarı olarak seçilen İbrahim Balıkçı yaptığı açıklamada su ifadelere yer verdi “Mahallemizde yaşayan insanları birbirleriyle kaynaşmasını sağlacağımı düşünüyorum, mahalle içi ve mahalle dışı olan iletişimlerini düzenlemek istiyorum. Sosyal anlamda mahalle sakinlerimize çeşitli geziler ve etkinlikler düzenleyerek, muhtarlığın ikametgâh adresi alınan yer değil, hizmete yönelik bir kurum olduğunu mahalle sakinlerine göstereceğim. Mahalle sakinlerinin düğün veya cenaze törenlerinde ihtiyaçları olan masa sandalye, şemsiye gibi ihtiyaçlarını muhtarlığın öncülüğünde gerekli isteklerini yerine getireceğiz. Ayrıca Sosyal yardımlaşma derneği kurmayı düşünüyorum. Bu dernekte görevlendireceğimiz kişiler mahallemizde yardıma muhtaç kişileri tespit edip, rencide etmeden gizlilik esasına göre dernek üzerinden gerekli yardımları yapacağız çünkü ihtiyaçlı insan utanır isteyemez, biz gidip onları bulacağız. Muhtar dedikodu fitne üreten değil, insanların derdine ortak olarak hizmet vermesi ile ön planda olması gerektiğini düşündüğüm için mahallemize muhtar oldum.

“HEP BİRLİKTE İLERİYE”

En önemli projelerimden biri olan ve belediyenin de uygun gördüğü yere muhtarlık binası yapmayı düşünüyorum. Biz ve bizden sonraki muhtarlarımız için mahallemize kalıcı bir eser bırakacağım.  Çocuklarımıza yönelik sportif ve kültürel etkinlikler düzenleyeceğiz. Mevcut Çocuk parklarının sayısını artıracak çalışmalar yapacağım. Yapacaklarımız bunlarla sınırlı değil halkımızla el ele verip mahallemizi daha ileriye taşıyacağız. Gençliğimin de vermiş olduğu arzu ve istekle Gümüşpala Mahallesi’nin daha huzurlu ve yaşanabilir mahalle olması, gelecek nesillerin daha iyi bir mahallede gözlerini açabilmesi için bu göreve talip oldum” dedi.

Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu olarak, seçilen muhtarımıza görevinde başarılar diliyoruz.