Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

TÜRKİYE MUHTARLAR KONFEDERASYONU 3. OLAĞAN GENEL KURULUNU YAPTI

Version:1.0 StartHTML:000000285 EndHTML:000041115 StartFragment:000014585 EndFragment:000040999 StartSelection:000014788 EndSelection:000040986 SourceURL:http://www.muhtarlarkonfederasyonu.org/bizden-haberler/turkiye-muhtarlar-konfederasyonu-3-olagan-genel-kurulunu-yapti.html TÜRKİYE MUHTARLAR KONFEDERASYONU 3. OLAĞAN GENEL KURULUNU YAPTI

TÜRKİYE MUHTARLAR KONFEDERASYONU 3. OLAĞAN GENEL KURULUNU YAPTI

Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Ankara gençlik parkında yaptığı genel kurul ile yeni başkanını seçti.

Ankara Gençlik parkı konferans salonunda yapılan Genel kurula AK Parti Trabzon Milletvekilleri Muhammet Balta, Salih Cora, Bahar Ayvazoğlu, AK Parti Trabzon İl Başkanı Haydar Revi, Çalışma ve sosyal Güvenlik Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Mazhar Yıldırımhan,  İçişleri Bakanlığı Muhtarlar Dairesi Başkanı Şefik Aygöl, Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Akkaya, AK Parti Ortahisar İlçe başkanı Temel Altunbaş, Kent Konseyi Başkanı Mustafa Yaylalı, Ziraat Odası Başkanı Mustafa Bekar ve çok sayıda siyasetçi, idareci ve bürokrat katıldı.

Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Genel Kurulunun Divan Başkanlığını Av. Hüseyin Öz katip üyeliklerini Mustafa Bekar, Mustafa Yaylalı ve Bedir Silme yaptı.

YENİ GENEL BAŞKAN BEKİR AKTÜRK

TMUHK (Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu) tüzük gereği iki dönem başkanlık yapan Hüseyin Akdeniz görevini bırakırken tek liste ile gidilen genel kurulda delegelerin oybirliğiyle seçilen Trabzon Muhtarlar federasyonu Başkanı Bekir Aktürk Türkiye Muhtarlar Konfederasyonun yeni Genel Başkanı oldu.

MUHTARLARDAN ÖRNEK GENEL KURUL

Ankara Gençlik parkı konferans salonunda yapılan Türkiye Muhtarlar Konfederasyonunun genel kurulu saygı duruşu ve İstiklal marşından sonra divan heyetinin oluşması için seçime geçildi. Muhtarlardan örnek olacak bir seçim olurken tek liste sonunda yapılan genel kurulda delegelerin birlik ve beraberlik çatısı altında, birbirlerine kenetlenerek yapılan seçim Türkiye’ye örnek oldu.

CUMHURBAŞKANI TÜM MUHTARLARI GÖRMEK İSTİYOR

Açılış konuşmalarının ardından kürsüye gelen İçişleri bakanı Muhtarlar Daire başkanı Şefik Aygöl ‘’Seçimlerin en eskisi muhtarların seçimidir. Bu kadar önemli bir meselede muhtarlar daire başkanı olarak şu anda Türkiye’ de 50.275 muhtarımız var. Fakat ne yazık bu sayının sadece 682’si kadın muhtar. Kadın muhtarlarımızın çoğalmasını istiyoruz. Sizlerin özlük haklarınız yanı sıra büyükşehir ve ilçe belediyelerinde muhtarlık daire başkanlıkları oluşturuldu. Bunun yanı sıra içişleri bakanlığının Muhtarlar daire başkanlığı kurarak sizlerin Ankara’daki yeriniz ve sorunlarınızı çözecek bir daireniz olması çok güzel bir olay. Muhtarlarımızın hizmet almaları için bilgi sistemi kuruldu direk buraya girerek bu sistemden 5 gün içinde cevap alacaksınız. Bizde yukarıya taşıyarak sorunu çözelim. Buraya kadar güzel çalışmalar yapan genel başkan Hüseyin Akdeniz’e teşekkür ediyorum ve yeni seçilecek başkanımızı da tebrik ediyorum” dedi. 

AKDENİZ’DEN  “VEDA”

İki dönem kuralı gereği görevi bırakan TMUHK (Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu) Hüseyin Akdeniz ise genel kurulda veda konuşması yaparak şunları söyledi “Türk toplumunun demokrasiyle tanışması bundan190 yıl önce başlamıştır. Yani Muhtarlık Teşkilatının kuruluşu aynı zamanda ilk seçilmiş tüzel kişiliklerinde başlangıcını oluşturur. O nedenledir ki Gazi Mustafa Kemal Atatürk ‘’Muhtar Demokrasinin Temel Taşıdır’’ ifadesini kullanır. Bir başka ifade ile ‘’Muhtar demokrasinin kılcal damarıdır’’

Teşkilatlarda paylaşmak esastır. İyi bir teşkilat iyi bir örgütlenme yoluyla yürütülür. Ben deniz dâhil hiçbir üyemiz, konfederasyonumuzun üstünde değildir. Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu kurumsal kimliğini tamamlamıştır. Bu kimlik, geleceğin muhtarlarını kararlılıkla hazırlayacaktır. Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu 21 Haziran 2012 yılında kurulan bugün itibariyle bünyesinde 12 federasyon, 270 dernek ve 32.000 üyesiyle büyüyerek yoluna devam etmektedir. Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu bu teşkilatın en üst çatısını oluşturmaktadır. Yani muhtar camiasının en büyük sivil toplum örgütüdür.

Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu kuruluşunun on yedinci ayında İçişleri Bakanlığından ‘’Türkiye’’ kelimesi alarak kısa bir zamanda Türkiye’deki kamu, kurum ve kuruluşları ve sivil toplum örgütlerinin içinde yerini almıştır. Bizlere destek olan tüm siyasilerimize teşekkür ediyorum. Aynı zaman da bu süreçte gece – gündüz demeden, yağmur – çamur demeden kar-kış demeden şahsımla birlikte yol yürüyen tüm kurul üyelerimize sonsuz teşekkür ediyor, kendilerini yürekten kutluyorum.

Değerli Hazirun, Sayın Basın mensupları, Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu 6 yıllık icraatında neler yaptığına hep birlikte bir bakalım. Değerli yönetim kurulu üyelerimizle birlikle görev başladığımız ilk günden bugüne Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu;

41 ilde toplam 82 projeye imza attı. 37 istişare toplantıları yaptı. 72 il ziyareti gerçekleştirildi.

KADIN MUHTARLARA YÖNELİK PROJELER

İzmir-Urla’da  “Kadın Muhtarlar Çalıştayı”, Aydın-Efeler ‘de “Türk Kadına Seçme ve Seçilme Hakkı”nın verilişinin yıldönümü münasebetiyle panel, Bursa-Nilüfer ilçesinde kadın muhtarlarla birlikte “Ekonomide Kadın Girişimciler” Paneli, Adana’da “Yerel Yönetimlerde Kadını Yeri” Kadın Muhtarlar Çalıştayı olmak üzere 4 proje yaptı

MUHTARLIK MÜESSESESİ YÖNELİK PROJELER

Muhtarın Anayasadaki Yeri ve Önemi’ konulu sempozyumu, Ordu Büyükşehir Mahalle Çalıştayı, Türkiye’de Mahalle yönetimi Çalıştayı, 2 defa olmak üzere Mahalle Muhtarları Muhtar Eğitim Semineri, Büyükşehir Yasasını Değerlendirme  Sempozyumu, Yeni Büyükşehir Modeli  Sempozyumu, Yeni Sistemde Muhtarlık  paneli, Yerelle Buluşma: Kentsel (Ve de Kırsal) Alan Yönetiminde 6360 Sayılı Kanun ve Ötesi sempozyumu olmak üzere 8 toplantı düzenlendi.

ULUSLARARASI PROJELER

Bosna-Hersek’te  Türkiye’de Muhtarlık Modeli  sempozyumu, Yerel Yönetimlerde Macaristan ‘’Kaleler Yerine Köprüler’’ Projesi, Kocaeli-Başiskele’de ‘Uluslararası Yerel Yönetimlerde Muhtarlığın Yeri ve Önemi’ Çalıştayı, İstanbul-Üsküdar ilçesinde Muhtarlığın Tarihi, Bugünü, Geleceği Sempozyumu olmak üzere 4 proje gerçekleştirdi.

SOSYAL PROJELER

Temiz Çevre Engelsiz Hayat Projesi, Antalya Çevre Eğitim Semineri, Diyarbakır Çevre Eğitim Semineri, Simav’da Organ Bağışı Eğitim Semineri, Adıyaman’da  “Uyuşturucu ve Madde Bağımlılarına Yönelik  “Çocukluğum, Gençliğim ve Geleceğim” konulu Konferans, Erzincan’da “Madde kullanımıyla Mücadele ve Farkındalığın Artırılması” sempozyumu, Trabzon’da ‘‘Uyuşturucu ve Madde Bağımlılığıyla Mücadelede Muhtarın Rolü” Sempozyumu, Muğla-Bodrum  ilçesinde ‘‘Uyuşturucu ve Madde Bağımlılığıyla Mücadelede Muhtarın Rolü ve Önemi” Paneli, Samsun’da “Muhtarlar Demokrasiye Sahip Çıkıyor” paneli,Ankara-Temelli Muhtarlar Ormanı Projesi ile toplam 10 sosyal proje gerçekleştirildi.

KÜLTÜREL PROJELER

Şanlıurfa ’da, Mardin ’de, Muş ’ta, İzmir ’de, Hatay ’da, Erzurum ’da, Sivas ’ta, Malatya ’da, Adıyaman ’da Trabzon ’da olmak üzere toplam 10 kültürel proje geliştirerek, farklılıklara saygı, başkalarının fikirlerini ifade etmelerine fırsat tanıma, diyalog ve etkili iletişim kurmak adına, dostluk, kardeşlik ve barış adına, doğuyla batıyı, kuzey ile güneyi bir araya getiren projeler üretmiştir. Ayrıca Mühür Belgeseli Projesi ve Muhtarların Sesi Gazetesini hayata geçirmiştir.

MUHTAR ÖZLÜK HAKLARINA İLİŞKİN PROJELER

Muhtar ve Aza pusulalarının tek bir pusulaya dönüştürülmesi, Muhtar Ödeneklerinin 3000’den 5.700 gösterge rakamına yükseltilmesi, Bakanlar Kurulu Kararıyla 5700 göstergenin % 100 artırılarak 11.400’ çıkarılması, Muhtar Ödeneklerinin 11.400’den 14.750 gösterge rakamına yükseltilmesi, Sosyal Güvencesi olmayan muhtarları Bağkur primlerinin devlet tarafından ödenmesi, Bir dönem muhtarlık yapmış olanlar muhtarlık görevleri sona erdikten sonra taşıma ruhsatlı silahları için ruhsat harç bedelinin kaldırılması ve 19 Ekim gününün her yıl kutlanmak üzere ‘’Muhtarlar Günü’’ olarak ilan edilmesi projelerini gerçekleştirmiştir.

Bunların tamamı Türkiye Muhtarlar Konfederasyonunun azmi,  üstün gayreti ve sabrı sonucu hayata geçirilmiş olduğu düzenlemelerdir.

Bu düzenlemelerin gerçekleşmesinde emeği geçenlere buradan teşekkür etmek istiyorum. 

Yukarı da belirttiğimiz birçok projeyi yerine getirmemize rağmen muhtarlık müessesesinin sorunlarının çözümlendiğini söylememiz mümkün değildir.

Muhtarlarımız bugün halen birçok sorun ile karşı karşıyadır. Muhtarlarımız görevlerini 1924 yılında çıkmış 442 sayılı köy kanunu ve 1944 yılında çıkmış Şehir ve Kasabalarda Mahalle ve İhtiyar Heyetlerine Dair” Kanun esaslarına göre yürütmektedirler. Oysa ki 94 yıl önce çıkarılan köy kanunu bugünkü köylerimizin gerçek sorunlarıyla örtüşmemektedir. Yine 74 yıl önce çıkarılan Şehir ve Kasabalarda Mahalle ve İhtiyar Heyetlerine Dair” Kanun da kalan görevler bugün itibariyle sadece 5 maddeye düşmüştür. O yıllardan günümüze tek değişmeyen kanun bu iki kanundur.

Bununla birlikte 2012 yılında çıkarılan Büyükşehir yasasıyla birlikte özellikle kırsal mahalle muhtarlarımızın köy tüzel kişilikleri kaldırılmış, adeta muhtarlarımız görevsiz ve işlevsiz hale getirilmiştir. Aslında halkın katılımının daha iyi sağlanması için çıkarılan Büyükşehir yasası vatandaş ile yerel yönetimler arasındaki uçurumu açmış, hatta ilçe belediyelerinin görev alanlarını daraltan bir yapıya dönüştüğünü de saha analizinde görmek mümkündür. Büyükşehir yasasında mutlaka yeni bir düzenlemeye gidilmeli ve muhtarlarımıza yeni görev alanları yaratılmalıdır.

Yerel Yönetimlerde köy ve mahalle yönetimini anlatan ‘’Mühür’’ isimli kitabımda yazdığım gibi; Köy ve mahalle muhtarlarına mevcut yasalarda 82 değişik kanun, tüzük ve yönetmelikte, toplam 354 madde de görev verildiğini görmekteyiz. Bu kanun, tüzük ve yönetmeliklerin, 6’sı doğrudan muhtarlarımızı ilgilendirmektedir. Diğer tarafta ise 76 değişik kanunda ayrıca muhtarlara görev tanımı yapılmaktadır.

Son sözlerimi söylerken, tüm muhtar arkadaşlarımıza şunu söylemek istiyorum. Her ne kadar yaşım tutmasa da 1989 yılında yapılan muhtarlık seçimlerinde, Türkiye’nin en genç muhtarı olarak seçildim. 1997 yılında Türkiye Muhtarlar Derneğine seçilen en genç yöneticiydim. 2012 yılında Türkiye Muhtarlar Konfederasyonuna seçilen ilk Genel Başkan oldum.

Şunu bilmenizi isterim ki, muhtarlığın ve muhtar örgütlenmesinin her kademesinde yaptığım tüm görevleri severek, isteyerek ve özveriyle yapmayı kendime bir görev saydım.

Diğer tarafta, halka hizmet etmenin onurunu yaşayan birisi olarak, her ne kadar köyünüze ve mahallenizdeki, (yol, su, çocuk parkı vs.) hizmetlere aracılık yaparsanız yapın; köyünüz ve mahallenizde, el tutmuyorsanız, insanlarınızı sevgiyle kucaklamıyorsanız, onlara gülmüyor, dertlerini sormuyorsanız, seçmenlerinizle bir arada olmuyorsanız, temsil ettiğiniz vatandaşınızın düğününde ve cenazesinde yoksanız, o seçim bölgesinde bir daha seçilmeniz mümkün değildir.

Yerellik; paylaşımdır, yerellik; kucak açmak, içi içe olmaktır.

Elbette hiçbir hikâye yoktur ki; bedelsiz olsun. Hayallerinize ulaşmanın da mutlaka bir bedeli vardır. Dolayısıyla her nereye seçilirseniz seçilin, seçildiğiniz her yerde bedel ödemek kaçınılmazdır. Bazen ailenizin yanında olmayarak, bazen çocuklarınızın büyüdüğünü görmeyerek, ödersiniz bu bedeli. Bazen manevi ödersiniz. Bazen de maddi. Ne şekilde bedel öderseniz ödeyin, yaptığınız işten pişman değilseniz, ödediğiniz hiçbir bedelin önemi yoktur.

İnsan ömrü; doğduğunda kulağına okunan ezan ile öldüğünde okunan sela arasında geçen zamandan ibarettir. Öz güven duygusu içinde, öz eleştirimi yapan birisi olarak, tekrar dünyaya gelsem emin olun yine muhtar olmak isterdim.

Hani diyorlar ya: “Mühür kimde ise Süleyman odur.” Ben Süleyman değil, hep halkın elçisi olmaya çalıştım.

Gitme vakti geldiğinde hoşçakalın demek zordur. Büyük bir inançla yüreğimi düğümlediğim bir sevdam ile artık vedalaşma zamanı. Dürüst, ilkeli bir yaşam, her şeyin hesabını zamanında verebiliyor olmak, yılları gönül huzuruyla geride bırakıyor olmaktan daha güzel ne olabilir ki.

Gururluyum, Muhtarların sesini duyurduğum için. Gururluyum, yürekli sevdalar ile sevgiyi buluşturduğum için, Gururluyum, hep birlikte güçlü ve büyük bir aile yarattığımız için.

Mutluyum, sizleri tanıdım. Mutluyum, başardım, Mutluyum, sizleri bırakmamak üzere gidiyorum, Lütfen sizde mutlu kalın. Çünkü artık korkuyu yenecek güce sahipsiniz.

Size bir başucu kitabı bırakıyorum. Mührü anlayın ve geleceğe anlatın. Çünkü muhtar; ”MÜHÜR” dür.

Bağımsız seçilmiş muhtar olduğunuzu asla unutmayın… Seçtiğiniz kurum yöneticileriniz hata yaptıklarında veya yanlışa düştüklerinde siz uyarın. Ama asla teşkilatınızdan olmayan bir başka gruba onu şikayet etmeyin. Teşkilatınıza ve camianıza sahip çıkın.

Von Goethe’nin dediği gibi; “Kardeşlerimi tanrı yarattı, ama; dostlarımı ben buldum.” Ben de bütün dostlarıma teşekkür ediyorum.

Görev yaptığım süreç içerisinde istemeyerek de olsa kalbini kırdığım arkadaşlarımdan özür diliyorum. Benden yana tüm haklarınızı helal etmenizi rica ediyorum. Varsa hakkım hepinize helal olsun.

Son sözüm izninizle, özel üç teşekkür olsun. Birincisi Hayat arkadaşım, eşime çok teşekkür ediyorum. Evlilik yemini ettiğimizde, iyi günde ve kötü günde dediğimizde o bana her zaman destek oldu. Yanımda oldu. Onun için her halde özel teşekkürü hak etti diye düşünüyorum. Ayrıca çocuklarıma çok teşekkür ediyorum. İkincisi bu camianın birleşmesi adına ilk yola çıktığım ve beni hiçbir zaman yalnız bırakmayan yol arkadaşım, Hatip Şeran’a, Üçüncüsü Konfederasyonun kuruluşundan bu yana maddi manevi desteğini bizden hiç esirgemeyen Fahri Başkanımız Mustafa Pehlivan’a çok teşekkür ediyorum. Hoşçakalın… Sizleri seviyorum…

Genel Kurulumuzun hayırlı olması dileğiyle…  Yeni seçilecek olan Sayın Genel Başkanımız Bekir Aktürk’ü sizlere emanet ediyorum. Emanetime sahip çıkmanızı rica ediyorum. Hepinizi saygıyla selamlıyorum” dedi.

YENİ GENEL BAŞKAN BEKİR AKTÜRK

Genel kurulda tek liste ile gidilen seçimde yeni Genel Başkan Bekir Aktürk ise konuşmasına Görevi devir aldığı Hüseyin Akdeniz’e teşekkür ederek başladığı konuşmasına “Bugün burada birlik ve beraberlik örneği göstererek 2011 yılından bu yana çalıştığımız tüm arkadaşlarıma teşekkür ederim. Şunu söylemek istiyorum bundan Hüseyin Akdeniz bizim Onursal başkanımız olarak çalışmalarımıza devam edeceğiz. Bunun içinde karar alarak daha yukarı çıtayı yükselterek Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu (TMUHK) bir yere getirmek için sizlerin huzurunda söz veriyorum. Genel kurul kararıyla Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Onursal Genel Başkanlığa Hüseyin Akdeniz getirilen Hüseyin Akdeniz Başkanıma bundan sonraki yaşamında başarılar diliyorum.” dedi.

Aktürk konuşmasına şöyle devam etti: ”Demokrasinin temel taşı camiamızı oluşturan 50.275 muhtar arkadaşlarım adına saygıyla selamlıyorum. 3. olağan genel kurulumuz demokratik ve demokrasinin temel taşını oluşturan camiamıza yakışır şekli ile gerçekleşiyor bugüne kadar başkanlık ve yöneticilik yapan arkadaşlarımızın bıraktığı yerden kuruluş amaç ve prensipleri doğrultusunda aynı azim ve kararlılıkla yeni projeler ve vizyonla devam edecektir.

CAMİAMIZ ADINA HAYIRLI HİZMETLER YAPMAK ÜZERE ÇIKTIĞIMIZ YOLDA

1. 82 KANUNDA DAĞILMIŞ MUHTARLIK YASASI DEĞİL, TEK BİR KANUNDA TOPLANMIŞ MUHTARLIK KANUNU OLMALI

2. MUHTARLIK SEÇİM SİSTEMİNDE DEĞİŞİKLİK YAPILMALI

3. BAĞIMSIZ BİR MUHTARLIK EVİ OLMALI

4. MUHTARLARA YARDIMCI BÜRO PERSONELİ TAHSİS EDİLMELİ

5. KALDIRILAN KÖY TÜZEL KİŞİLİKLERİ YENİDEN OLUŞTURULMALI

6. HER MUHTARLIĞIN AYRI BİR BÜTÇESİ OLMALI

7. BELEDİYE MECLİSLERİNDE, MUHTARIN SEÇİLDİĞİ MAHALLE İLE İLGİLİ BİR KARAR ALINACAKSA, O KARARIN GÖRÜŞÜLDÜĞÜ BELEDİYE MECLİSİ TOPLANTILARINA MUHTARLARDA KATILMALI, TOPLANTIDA SÖZ VE KARAR SAHİBİ OLABİLMELİ

8. MUHTAR, BELEDİYE İLE BİRLİKTE SOSYAL PROJELER GELİŞTİRMELİ

9- ‘’TÜRKİYE MUHTARLAR BİRLİĞİ’’ KURULMALI

10- ADRES DEĞİŞİKLİĞİ KAYITLARINI MUHTARLAR YAPMALI

Sorunlarımızı en üst seviyede talep edip takipcisi olacağız yönetim kurulu olarak yeni yol haritamız kısa-orta ve uzun vadeli çalışmalarımız olacak istişare dayanışma içerisinde 81 ilimizde teşkilat yapılanmamızı devam ettireceğiz 50.275 muhtarımıza ulaşacak şekilde, aylık olağan toplantılarımıza 7 bölgede devam edecek, gazetemiz çıkarılarak camiamız çalışmalardan haberdar edilecek çalıştay sempozyum ve benzeri etkinliklerimiz etkin ve uygulanabilir çalışmalarımıza kaldığı yerden devam edecektir. Türkiye ziraat odaları birliğiyle yapmış olduğumuz görüşme doğrultusunda konaklama ve otel sorunumuzu aynı haklara sahip şekilde çözdük bu konuda diğer kurum misafirhaneleriyle alternatif çalışmalarımız devam edecek. Birleştirici bütünleştirici kucaklayıcı olmaya özen göstererek kurumsal kimliğimizi temsil etmeye ve hak etiği yere taşımaya çalışacağız” ded.

‘STK’LARA DEMOKRASİ DERSİ

Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu kurucu ve eski başkanı Hüseyin Akdeniz, Sivil Toplum Kuruluşları (STK) ve Dernekçilik, Oda Başkanlığı vs. gibi yapılanmalarda yaptığı örnek davranışla adeta demokrasi dersi verdi.

Kurucusu olduğu Türkiye Muhtarlar Konfederasyonunun tüzüğüne koyduğu genel başkanların 2 dönemden fazla başkanlık yapamayacağı maddesini ilk uygulayanda Hüseyin Akdeniz oldu. Akdeniz, böylece STK’larda ki koltuk sevdalılarına da yaptığı bu davranışla anlamlı bir demokrasi dersi vererek, 3. Dönemde de bayrağı Bekir Aktürk’e teslim eden ilk isim oldu.

Türkiye Muhtarlar Konfederasyonunun yeni Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu;

GENEL BAŞKAN BEKİR AKTÜRK

Yönetim Kurulu Üyeleri

1ABDULLAH BUTAKU24MAHMUT GÜLCÜ
2ABDULKADİR GEYLANİTAŞ25MEHMET EMİN TETİK
3AKİF AK26MEHMET PEHLİVAN
4ALİ DİNÇER27MEHMET KESTOP
5ALİ KAMA28MUSTAFA KANDEMİR
6ATA ÜRÜN29MUSTAFA ÖZTÜRK
7AYŞE TAYLAN30MUSTAFA SEZER
8AZATHAN ERDEMİR31MURAT TOMBUL
9BAHTİYAR YAMANER32OĞUZ TEZCAN
10BEHÇET UYANIK33OLGUN ÖZTÜRK
11BÜLENT ABDULLAH ÖZEN34RAİF ADIGÜZEL
12CEMALETTİN ASLAN35SADIK UZUNLAR
13DİNÇER ÖZLÜ36SALİH ZEKİ ARI
14DURAN KOÇ37SEVİYE NURİYE ARDIÇ ÇELİK
15EROL YILMAZER38SÜLEYMAN KABAAĞAÇ
16ERTUĞRUL OKSAL39SÜLEYMAN ULUSU
17FERRUH SEVİMLİGİL40ŞERAFETTİN NAS
18GÖKHAN GENÇTÜRK41TURAN SÜME
19HALİL İBRAHİM KARGIN42TUNCAY AŞKIN
20HATİP ŞERAN43TURGUT ALEMDAR
21İSA TOPAL44YASEMİN ÖZER
22KADİR DELİBALTA45YAŞAR KALAY

Denetlenme Kurulu Asil Üyeliklerine;

1ALİ BURUL9İDRİS AYDIN
2AYNUR ÇANAKÇI10RAMAZAN DEMİREL
3BEDRİYE YILDIZ PEHLİVAN11ŞABAN YAŞAR
4FARUK DELİBAŞ12ŞAKİR BAŞOL
5FUAT PUSAK13ŞÜKRÜ USTAOĞLU
6HASAN GÜLER14TEMEL MERMER
7HÜSEYİN ÖZTÜRK15YILMAZ KOÇAK
8İBRAHİM SOLAK 

Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu 3. olağan kurulunda Genel Başkanlığı seçilen Bekir Aktürk’ü tebrik ediyor, seçilen tüm kurul üyelerine görevlerinde başarılar diliyoruz. Son Düzenlenme Salı, 09 Ekim 2018 21:59