Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

TUBİM’LE İŞBİRLİĞİ

TUBİM'LE İŞBİRLİĞİ

Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Genel Başkanı Hüseyin Akdeniz İçişleri Bakanlığı Müsteşar yardımcısı Sayın Aziz Yıldırım’ı, TUBİM Şube Müdürü Oğuzhan Yonca ve Emniyet Amiri Bülent Özcan makamında ziyaret ederek Uyuşturucu ve Madde Bağımlığı ile mücadelede muhtarların üzerİlerine düşecek her şekilde devlete yardımcı olacağını belirtti.

Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu ile kısa adı TUBİM olan ”Uyuşturucu ve Uyuşturucu Bağımlılığı İzleme Merkezi”  işbirliği yapılarak muhtarların uyuşturucu ile mücadelede daha etkin rol alması konuşunda neler yapılabileceği konuları görüşüldü. Hazırlanacak projelerle muhtarlara eğitim verilerek toplumun bilgilendirilmesi sağlanması hedefleniyor.

Konu ile ilgili bir açıklama yapan Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Genel Başkanı Hüseyin Akdeniz şunları söyledi:’’Ülkemizin son dönemlerde üzerinde durduğu uyuşturucu ve madde bağımlılığıyla ilgili Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Adıyaman ve Erzincan illerinde iki önemli toplantı yapmıştır. Bu toplantılarda uyuşturucu ile mücadele konusunun hassasiyetle üzerinde durulması gereken bir konu olduğuna vurgu yapılmıştır. Bu hususta muhtarlarımızın ve toplumumuzun kanaat önderlerinin eğitiminin ve bilgilenmesinin önemli olduğu ve yapılacak toplantılarla toplumun daha geniş çevrelerine ulaşılması gerekmektedir. O nedenle TUBİM ile birlikte, Sağlık Bakanlığı rehabilitasyon merkezlerinin ve diğer sivil toplum kuruluşlarının da içinde olduğu daha kapsayıcı bir çalışma yapılması planlanmaktadır. Hep söylüyoruz ve söylemeye devam edeceğiz muhtarlarımıza yeni görev alanları yaratılması ülkemizin menfaatlerine olacaktır. Özellikle Uyuşturucu ile mücadelede muhtarlarımız üzerine düşen her görevi yerine getirecektir’’dedi

Daha sonra,TUBİM (Türkiye Uyuşturucu ve Uyuşturucu Bağımlılığı İzleme Merkezi) tarafından Türkiye Muhtarlar Konfederasyonunun Adıyaman ve Erzincan İlinde düzenlediği Uyuşturucu ile mücadele konulu konferans faaliyetlerinden dolayı Şube Müdürü Oğuzhan Yonca ve Emniyet amiri Bülent Özcan tarafından Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Genel Başkanı Hüseyin Akdeniz’e plaket takdim etti.