Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

TRABZON-AĞRI İLİ MUHTARLARINDAN BARIŞ SÜRECİNE DESTEK

AĞRI-TRABZON KARDEŞLİK KÖPRÜSÜ

Ağrı Valiliğinin organizasyonda Karadeniz turuna çıkan Ağrılı muhtarlar, son durak olarak Trabzon’a geldi. Ağrılı muhtarları Trabzon’da Muhtarlar Konfederasyonu Genel Başkanı Hüseyin Akdeniz ile Muhtarlar Konfederasyonu Genel Başkan yardımcısı Bekir Aktürk ağırladı. Ağrılı muhtarlar, gezi kapsamında, Ağrı, Kars, Ardahan, Artvin, Batum, Rize ve Gümüşhane illerini ziyaret ettikten sonra gezilerini Trabzon’la noktaladılar. 

Et tırnaktan ayrılır kemik ilikten ayrılmaz

Ağrılı muhtarları Trabzon’da Muhtarlar Konfedarsyonu Genel Başkanı Hüseyin Akdeniz ile Muhtarlar Konfederasyonu Genel Başkan yardımcısı Bekir Aktürk ağırladı. Tüm Muhtarlar Derneği Genel Başkan Yardımcısı Bekir Aktürk, sevgi, kardeşlik ve barışı en üst seviyede tuttuklarını ifade ederek; “Muhtarlarla bire bir diyalogda buluştuk. Bizlerle onların farklı olmadığımızın, amacımızın aynı olduğunu gördük. Birlik ve beraberlik, kardeşlik içinde yaşıyoruz. Biz kardeşlerimizle toplumun eti tırnağı değil kemik iliğiyiz. Et tırnaktan ayrılınca hayat devam eder, ama ilik kemikten ayrılınca hayat devam etmez, yaşam sona erer. Birlik beraberlik içinde yaşam mücadelesi vermek için ne gerekiyorsa yapmaya hazırız” dedi. 

Aynı vatanın insanlarıyız

Ağrı Muhtarlar Derneği Başkanı Bedrettin Taşkın, “Biz her toplantımızda kardeşliğe vurgu yapıyoruz. Birlik beraberlik içindeyiz. Aynı vatanın insanları olduğumuz için bizim hedefimiz memleket. Bu memlekette yiyip içiyoruz. Bu memlekete hep beraber sahip çıkacağız” diye konuştu. 

Kaynaşmanın en güzel örneği

Muhtarlar Konfederasyonu Genel Başkanı Hüseyin Akdeniz, Ağrı ile Trabzonlu muhtarların kaynaştığına vurgu yaparak, “Biz hiç bir zaman, Kürt, Türk, Laz, Çerkez, Alevi, Sunni ayrımı yapmıyoruz. Hepimiz bu topraklarda yaşadığımız sürece bir ve beraberiz. Kardeşiz. Muhtarlarımızı burada ağırlamaktan büyük mutluluk duyuyorum. İyi ki geldiler ve birlikte kaynaştık. Trabzonlu muhtarlarımızda onlara iadei ziyaret yapacak ve kardeşlik pekişecektir” ifadelerine yer verdi. Ağrılı muhtarlar, Şahbazoğlu’nda yenilen Akçabaat köftesinin ardından Karadeniz gezilerini tamamladılar ve Ağrı’ya hareket ettiler.