Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

TMUHK YÖNETİM KURULU TOPLANTISINI KKTC’DE YAPTI

TMUHK YÖNETİM KURULU TOPLANTISINI KKTC’DE YAPTI

Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Yönetim Kurulu toplantısını Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde gerçekleştirdi.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Gazimağosa Muhtarlar Derneğinin davetlisi olarak KKTC’de yapılan İstişare toplantısına, Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Yönetim ve Denetleme Kurulu üyeleriyle birlikte KKTC Muhtarlar Birliği üyeleri ve Gazimağosa Muhtarları katıldı.

Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu 23. İstişare toplantısı programı kapsamında, KKTC’nin Türkiye Büyükelçilisi Sayın Derya Kanbay , KKTC Ekonomi Bakanı Sayın Sunat Atun, ziyaret edildi. Ayrıca rahatsızlığı dolayısıyla toplantıya katılamayan KKTC Muhtarlar Birliği Başkanı Hüseyin Barbet’e geçmiş olsun ziyareti gerçekleştirildi.

Daha sonra Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Muhtarları ve Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Üyelerinin katılımlarıyla sorunların ele alındığı bir toplantı gerçekleştirildi.

Yine Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinin tarihsel mekanları olan; Girne Kalesi, Buffaveneto Kalesi, Lefkoşa surları, Beşparmak dağları, Barış ve Özgürlük Anıtı gezildi. Ayrıca Kıbrıs savaşındaki yaşanan olayları konu alan kısa bir sunum yapıldı. Son Düzenlenme Pazartesi, 23 Kasım 2015 20:09