Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

TMUHK ANITKABİR’E ÇELENK SUNDU

TMUHK ANITKABİR'E ÇELENK SUNDU

Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu adına Anıtkabir’e Çelengi Teşkilat Başkanı Hatip Şeran sundu.

 19 Ekim Muhtarlar Günü kutlama törenleri kapsamında Türkiye Konfederasyonu yönetim kurulu üyeleri Anıtkabir’i ziyaret ederek konfederasyon adına Hatip Şeran, Atatürk’ün mozolesine çelenk sundu, saygı duruşunda bulundu ve Anıtkabir Özel Defteri’ni imzaladı.

Anıtkabir’de yapılan törende Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Teşkilat Başkanı Hatip Şeran Anıtkabir özel defterine şunları yazdı. ‘’ Türk demokrasi tarihinin seçimle iş başına gelen, seçilmişlerin en küçük yerel birimi olan muhtarlarımız ile birlikte huzurundayız.

Bıraktığın cumhuriyetin seçilmiş en küçük temsilcisi olan biz muhtarlar, vatanımızın kurtuluşunda göstermiş olduğun azim ve kararlılığı unutmadık Atam. Sana minnettarız.

19 Ekim 1829’da kurulan muhtarlık teşkilatının 187.yılını, Muhtarlar Gününün ise ikincisini kutluyoruz. Osmanlı’dan Cumhuriyet’e taşınan, muhtarlık müessesesi senin göstermiş olduğun ilkeler ışığında yoluna devam etmektedir.

Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu olarak bu teşkilatın en üst çatısını oluşturan örgütümüz muhtarlarıyla birlikte senin dediğin gibi muasır medeniyet seviyesine ulaşana kadar üzerine düşen her türlü sorumluluğu yerine getirmek için elinden gelen gayreti gösterecektir.

Değerlerine, ilke ve inkılaplarına bağlı olan biz muhtarlar, senin kurduğun Türkiye Cumhuriyetine gönülden bağlı olduğumuzu bir defa da ifade etmek isteriz. Senin dediğin gibi “Muhtar demokrasinin temel taşıdır.” Rahat iyi atam ruhun şad olsun.’’

Daha sonra Anıtkabir gezilerek, yapılan törenler sona erdi.