Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

SOMA’YI UNUTMADIK

SOMA UNUTULMADI

Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Genel Başkanı Hüseyin Akdeniz’in Ege Programı’da Soma’daki Madenci Şehitliğine ziyarette bulunarak şehit yakınlarına başşağlığı dileklerini iletti.

Hüseyin Akdeniz ve beraberindeki federasyon yöneticileri 13 Mayıs’ta maden faciasının yaşandığı Soma’da Soma Muhtarlar Derneğini ziyaret etti. Burada muhtarların sorunlarını dinleyen Hüseyin Akdeniz ve beraberindekilerin göz yaşlarını tutamadıkları gözlendi. Özellikle facianın ardından mahalle muhtarlarının otopside kimlik tespiti çalışmalarında gördükleri manzara karşısında yaşadıkları şoku halen üzerlerinden atamadıklarını belirten Soma Namazgah Mahallesi Muhtarı Necdet Akbulut, “Allah kimseye bu acıyı göstermesin, biz olayın üzerinden bu kadar zaman geçmesine rağmen hala eşlerini ve çocuklarını yitiren ailelerin yaşadıklarına her gün bire bir tan8ık oluyoruz. O acıyı her gün yüreğimizde hissediyoruz. En çok da halen gözümün önünde yaşamını yitirenlerin toplu olarak konulduğu morgda kimlik tespiti için gördüklerimde yaşadım Halen o şoku yaşıyorum” dedi.

Muhtarlara başsağlığı dileğinde bulunan Hüseyin Akdeniz, olayın ilk olduğu andan itibaren bu bölgeden sürekli haberdar olduklarını ifade ederek, “İlk zamanlarda burada çok büyük bir kaos ve kargaşa vardı, vatandaşlarımızın acısı içinde burada ki bazen de öfke duyulan ziyaretleri görünce üzüldüm. O sıcaklıkta ne yapabiliriz diye muhtar arkadaşlarımla hep telefonla görüşüyordum. Ancak bugün burada o acıyı daha çok hissediyoruz. Burada yaşamını yitiren şehit madencilerimize Allah’tan rahmet, kederli aileleri ile muhtarlarımıza ve Soma halkına başsağlığı diliyorum” şeklinde konuştu.