Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

SİVAS MUHTARLAR DERNEĞİ HİZMET BİNASI AÇILDI

SİVAS MUHTARLAR DERNEĞİ HİZMET BİNASI AÇILDI

SİVAS MUHTARLAR DERNEĞİ HİZMET BİNASINA KAVUŞTU…

Kılavuz Oğuzlar Parkı semt parkı içerisinde Sivas Muhtarlar Derneği hizmet binası açıldı. Açılışa Vali Âlim Barut, Belediye Başkanı Sami Aydın, AK Parti Milletvekili Hilmi Bilgin, AK Parti Milletvekili Adayı Âdem Yıldırım, Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Adayı Ali Akyıldız, Milliyetçi Hareket Partisi Milletvekili Adayı Hamit Özkan, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Salih Ayhan, Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Genel Başkanı Hüseyin Akdeniz, Sivas Muhtarlar Derneği Başkanı Duran Koç, Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Faruk Kocacık, Bölge ve il Muhtarlar Federasyon Başkanları,81 il muhtarları katıldı

İl Müftüsü Recep Şükrü Balkan tarafından okunan dualarla başlayan programda daha sonra açış konuşmalarına geçildi.

Muhtarlar Derneği Başkanı Duran Koç “Belediye bize iki oda tahsis edilmişti. Başkanımız, ‘Muhtarlarımız bura size dar geldi. Sizin itibarınızı yükseltmek için semt evini size tahsis ediyorum’ dedi. Kendisine çok teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

Türkiye Muhtarlar Konfederasyon Başkanı Hüseyin Akdeniz “Sivas ilinde yarın bir konferans gerçekleştireceğiz. Bu vesileyle de Sivas Muhtarlar Derneği’nin açılışına iştirak etmekteyiz. Bu binayı Sivas Muhtarlar Derneğinin hizmetine açan Sayın Belediye Başkanımıza sonsuz teşekkürler ediyorum. İnşallah hizmet binası olmayan diğer derneklerimizde belediye başkanlarımız tarafından böylesi binalara kavuşturulmasını temenni ediyorum.” dedi.

Belediye Başkanı Sami Aydın yaptığı konuşmada hizmete devam edeceklerini ifade ederek, “Muhtarlar mahallelerimizin, insanlarımızın sorunlarını birebir yaşayan insanlar. Ancak bu hizmeti yürütürken maalesef bütçeleri ve maddi imkânları olmayan, son derece mütevazı imkânlarla hatta kendilerinden fedakârlık yaparak hizmeti azami düzeyde yürütmeye çalışan arkadaşlarımız. Muhtarlarımızın çalışma gayretini biliyoruz. Biz hizmet edenin kim olduğuna bakmıyoruz. Hizmet edenin hizmetkârıyız ve her zaman yanındayız.’’ dedi.

Ayrıca Başkan Aydın Muhtarlık Hizmet Binası’nın Sivas’ın 65 mahallesine hayırlı olmasını söyledi.

Muhtarlık hizmetinin, resmî kurumlara ulaşmanın ilk adımı olduğunu belirten Vali Âlim Barut, “Muhtarlık ilk adım, vatandaşlarımızla sürekli iç içe olmaktadır. Halkımızın ihtiyaçlarının bizlere ulaşmasında rol oynayan, tarihi çok eskilere dayanan muhtarlık hizmetlerinin daha kaliteli, daha hızlı olması için muhtarlarımızın da müessesesine ihtiyacı olmaktadır. Belediye Başkanımız da burada muhtarlara yönelik güzel bir çalışması var. Muhtarlar adına kendisine teşekkür ediyorum. Bu güzel mekân hayırlı olsun.’’ dedi.

Öğeyi Oyla