Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

SİLOPİ’ DEKİ SALDIRIYI ŞİDDETLE KINIYORUZ

SİLOPİ' DEKİ SALDIRIYI ŞİDDETLE KINIYORUZ

Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Genel Başkanı Hüseyin Akdeniz ‘’Silopi’de muhtarlara yönelik hain saldırıyı şiddetle kınıyoruz’’dedi.

Akdeniz, ‘’Biz Muhtarlar Türkiye’de hep birlikte yürüyoruz. Doğusuyla, batısıyla, kuzeyiyle, güneyiyle biz bir parçayız. Türküyle, Kürdüyle, Arabıyla, Lazıyla, Çerkeziyle, Alevisi ve Sunnisiyle  biz muhtarlar  teröre ‘’artık yeter diyoruz’’dedi.

Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Genel Başkanı Hüseyin Akdeniz konuşmasına şöyle devam etti: ‘’Şırnak’ın Silopi İlçesi Çalışkan Beldesinde 2 muhtar arkadaşımız terör örgütü mensuplarınca silahlı saldırıya uğramıştır. Saldırı sonucu Çalışkan Beldesi Mahalle Muhtarı Osman İnal olay yerinde hayatını kaybetmiş, aynı saldırıda Atatürk Mahallesi Muhtarı Lezgin Yağız ağır yaralı olarak Şırnak Askeri Hastanede tedavi altına alınmış ve hayati tehlikeyi atlattığı tarafıma bildirilmiştir. Bu muhtarlarımız aynı zaman da bölgede köy korucusudur’’dedi..

Akdeniz; ’’Silopi de muhtarlarımıza yönelik bu saldırıyı siddetle kınıyoruz. 7 Haziran seçimlerinde de Siirt’in Eruh ilçesinde de bir muhtarımız yine terör örgütü tarafından vurularak yaşamını yitirmişti. Muhtar devlet ile vatandaş arasında görev yapan en küçük yerel birimdir. Dolayısıyla yaşatığı bölgenin sorunlarının taşıyıcısıdır. Son zamanlarda Doğu ve Güneydoğu illerinde Muhtarlarımız üzerindeki baskılar artmıştır. Bu baskı ve yıldırma çabaları muhtarlarımızın görev yapmalarına engel olmayacaktır.  Bölgede gerek güvenlik güçlerimize, askerlerimize, muhtarlarımıza ve korucularımıza yönelik eylemlerin arttığı görmekteyiz.  Daha önce de belirttik yine tekrarlıyoruz. 780 bin kilometrelik bu topraklarında 78 milyon insanın kardeşçe yaşadığı bir Türkiye istiyoruz. Kan ve gözyaşı dökülmesini annelerimizin ağlamasını artık istemiyoruz. Silahların gölgesinde barış olmaz. Sorunlarımızın parlamento çatısı altında çözümünden yana olduğumuzu belirtmek istiyoruz. Doğusuyla, batısıyla, kuzeyiyle, güneyiyle biz bir parçayız. Türküyle, Kürdüyle, Arabıyla, Lazıyla, Çerkeziyle, Alevi’si ve Sunni’siyle  biz muhtarlar  teröre ‘’artık yeter’’ diyoruz. Biz yürürsek hep birlikte yürürüz… Bu topraklarda barış ve kardeşliğin devam etmesi en büyük arzumuzdur.  Umarız bu olayın sorumluları kanun önünde bir an önce hesap verir. Bir kez daha muhtarlarımıza yönelik bu saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Saldırıda Şehit olan arkadaşımıza Allah’tan rahmet ve yakınlarına baş sağlığı, yaralı Muhtarımıza acil şifalar diliyoruz’’dedi.