Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

ŞANLIURFA’DA ANLAMLI KARŞILAMA

ŞANLIURFA’DA ANLAMLI KARŞILAMA

PostDateIconSalı, 10 Eylül 2013 23:58 |

Bosna-Hersek Büyükelçiliği ve Muhtarlar Konfederasyonu aracılığı ile 15 tırdan oluşan yardım konvoyu Şanlıurfa iline ulaştı. Şanlıurfa illinde gerçekleştirilen yardım etkinliğinde Bosna-Hersek  Büyükelçisi Sayın Damız Dzanko’ yi,  Muhtarlar Konfederasyonu adına, Şanlıurfa Muhtarlar Derneği ve Teşkilat Başkan Yardımcımız Sayın Mehmet Kestop ve yönetim kurulu üyeleri karşıladı.

Bosna-Hersek Büyükelçisi Sayın Damız Dzanko’yi Şanlıurfa havaalanında Şanlıurfa Vali Yardımcısı Sayın Kırcı Duman ile karşılayan Sayın Kestop ve heyeti , Balıklı gölde bir kahvaltı gerçekleştirdi. Daha Sonra heyet yardımların dağıtılmasıyla ilgili Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesine hareket etti.

Şanlıurfa Viranşehir ilçesinde Sayın Muhammet  Lütfü Kotan’ın karşıladığı heyet, daha sonra 15.000 kişi kapasiteli Ceylanpınar ilçesindeki çadır kentle çeşitli incelemelerde bulundu. Sayın Dzanko burada yapılan çalışmaları yerinde inceleyerek götürülen yardımın ihtiyaç sahiplerine iletilmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Sayın Dzanko; burada olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirirken Muhtarlar Konfederasyonuna ve burada kendilerini en iyi şekilde karşılayan Şanlıurfa Muhtarlar Derneği ve yönetimine teşekkür ederek, gerçekten sorumlu bir kurum olma niteliği taşıyan Muhtarlar Konfederasyonu Genel Başkanı Hüseyin Akdeniz ve çalışma arkadaşlarına şükranlarını dile getirdi.

Sayın Kestop ise Konfederasyonumuz adına, Şanlıurfa muhtarlar Derneğimiz sizleri burada ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti sahsınıza ve devletinize iletmek isteriz. Türkiye’de yapacağınız her etkinliklerinizde her zaman yanınızda olduğumuzu bilmenizi isteriz.Yakın bir gelecekte bizlerde Bosna- Hersek’te sizlerle birlikte gerçekleştireceğimiz yerel yönetimlerde muhtarlık konulu sempozyumda ülkenizde umarım güzel çalışmalar yaparız, bunu başarmayı hedeflediklerini belitti.

Daha sonra Bosna-Hersek Büyükelçisi Sayın Damız Dzanko’yi şanlıurfa havaalanından yolcu etti.

Submit to Delicious