Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

SANCAKTEPE MUHTARLAR DERNEĞİ MUHTARLAR KONFEDERASYONUNA KATILDI

SANCAKTEPE MUHTARLAR DERNEĞİ MUHTARLAR KONFEDERASYONUNA KATILDI

PostDateIconPazar, 17 Kasım 2013 17:02 |

Sancaktepe Muhtarlar Derneğinin , İstanbul Muhtarlar Federasyonu ve Muhtarlar Konfederasyonu’ na katılımı için Sancaktepe Ortadağ tesislerinde katılım yemeği düzenledi.

İstanbul Muhtarlar Federasyonu’na ve Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu’na katılım yapan Sancaktepe Muhtarlar Derneği ‘nin düzenlediği katılım yemeğine Muhtarlar Konfederasyonu Genel Başkanı Hüseyin Akdeniz, İstanbul Muhtarlar Federasyonu Başkanı Kadir Delibalta, Muhtarlar Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcısı Akif Ak, Kadın Kolları Başkanı Ayşem Möröy, Disiplin Kurulu Başkanı Bülent Abdullah Özen, stanbul’un çeşitli ilçelerinden katılan dernek başkanları, yönetim kurulu üyeleri ve  muhtarların yanı sıra  Sancaktepe Kaymakamı Feyzullah Özcan ve Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem’de katıldı.

Toplantıda konuşan Sancaktepe Muhtarlar Derneği Başkanı Hasan Nacar, Sancaktepe ilçesinin yeni kurulan bir ilçe olmasına rağmen İstanbul’un değil Türkiye’nin örnek kenti olmaya aday olduğunu ve bugün İstanbul Muhtarlar Federasyonunun bir üyesi olarak muhtarlarımızı daha iyi temsil etmenin onuru ve gururu içinde olduklarını söyledi.   İstanbul Muhtarlar Federasyonu Başkanı Kadir Delibalta , kurulalı 4,5 yıl olan bir ilçede misafir olduklarını ve Sancaktepe ilçesini İstanbul’un örnek ilçelerinden biri haline getiren Başkan İsmail Erdem’i  tebrik  ettiğini ve Sancak tepe Muhtarlar Derneğinin aramızda olmasının bizlere daha da güç kattığını söyledi. Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Başkanı Hüseyin Akdeniz ise konuşmasında  böylesine güzel  bir organizasyona ev sahipliği yaptığı için Sancaktepe Muhtarlar Derneğini tebrik ettiğini, bu kadar kısa bir sürede Sancaktepe’ye güzel hizmetler veren Belediye Başkanını kutladığını, ilçe kaymakamı ile birlikte uyumlu bir hizmet akışı sergilediklerinden dolayı tebriklerini belirtti. Türkiye’de 53 binin üzerinde muhtar olduğunu, bu muhtarların yerel yönetimlerin temelini oluşturduğunu söyleyen Akdeniz, muhtarların halkın sorunlarının tespitinde ve çözüm yollarının bulunmasında önemli rol oynadığını ifade etti.

Sancaktepe Belediyesi Ortadağ Tesisleri’nde yapılan toplantıda konuşan Belediye Başkanı İsmail Erdem, yerel yönetimlerde muhtarların çok önemli bir rolü olduğuna değindi. Halka en yakın ve birebir sorunlarını bilen yöneticiler olan muhtarların önemine vurgu yapan Erdem, “Muhtarlar ve belediyeler sürekli fikir alışverişinde bulunmalıdır” dedi.

“Yerel yönetim deyince aklımıza her ne kadar belediyeler geliyorsa da, muhtarlıklar da yerel yönetimin önemli bir birimidir” şeklinde konuşan Kaymakam Feyzullah Özcan ise İstanbul muhtarlarını tek çatı altında toplamak; birlik ve beraberliğini sağlamak kurumsal kimliği elde etmek bakımından önemli şekline konuştu.

Konuşmaların ardından Sancaktepe Muhtarlar Derneği , Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem’ ve Sancaktepe Kaymakamı Feyzullah Özcan’a birer plaket  verdi. Topluca çekilen hatıra fotoğrafının ardından toplantı sona erdi.