Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

RİZE MUHTARLAR DERNEĞİ SEÇİMLERİ YAPILDI

RİZE MUHTARLAR DERNEĞİ SEÇİMLERİ YAPILDI

Rize Muhtarlar Derneği 10. Olağan Kongresi 125 delegenin katılımıyla bugün İsmail Kahraman Kültür Merkezinde yapıldı.

Rize Muhtarlar Derneği 10. Olağan Kongresi Rize Muhtarlarına yakışır bir şekilde yoğun bir katılımla Rize İsmail Kahraman Kültür Merkezinde gerçekleştirildi. Kongreye Ordu Muhtarlar Federasyonu ve Türkiye Muhtarlar Konfedersayonu Genel Başkanı Hüseyin Akdeniz, İstanbul Federasyon Başkanı Kadir Delibalta, Giresun Muhtarlar Derneği Başkanı Ertuğrul Oksal,  Trabzon Muhtarlar Derneği Başkanı Bekir Aktürk, Artvin Muhtarlar Derneği Başkanı Cafer Azizağaoğlu ile Rize Çayeli Muhtarlar Derneği Başkanı Mehmet Sarı ve Pazar Muhtarlar Derneği Başkanı Alirıza Avcı ve Rize Ziraat Odası Başkanı Nevzat Paliç katıldı.

Kongreye katılan Türkiye Muhtarlar Konfederasyon Başkanı Hüseyin Akdeniz, birlik çağrısı yaptı. Akdeniz konuşmasında şunları söyledi’’Muhtarlar halka en yakın hizmet götüren elçiler olduğu unutulmamalıdır.Muhtarlar, katılımcı demokrasinin önemli ayağını oluşturan yerel idare içinde Belediyelere ve il Özel İdarelere en önemli yardımcı birimlerdir. Birlik ve beraberliği pekişmiş bir muhtar örgütlenmesinin çağın gereklerine uygun şekilde teşkilatlanması çok önemli bir kazınım olacaktır. Bu nedenle Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu olarak 81 ilde ve ilçelerde önemli lçüde teşkilatlanma çalışmalarına devam etmektedir. Birliğini ve sistemini oluşturmuş muhtarlık teşkilatının üstesinden gelemeyeceği hiçbir husus yoktur. Yeter ki muhtarlar olarak birbirimize sahip çıkalım. Her hususta olduğu gibi birlik ve beraberlik içinde olan kurumlar asla yok olmazlar’’dedi.

Rize Ziraat Odası Başkanı Nevzat Paliç, Muhtarlar derneği ile daima işbirliği içerisinde olduklarını ve bu birlikteliğin sürmesi temennisinde bulundu. 

137 delegeden 125’inin oy kullandığı seçimde Çamlıbel Mahallesi Muhtarı Mustafa Erbaş ile Portakallık Mahallesi Muhtarı Tuncay Maşalacı’nın listelerinin yarıştı. 

Rize Muhtarlar Derneği 10. Olağan Kongresi, Rize İsmail Kahraman Kültür Merkezi’nde gerçekleşti.Mevcut başkan Mustafa Erbaş ile Portakallık Mahallesi Muhtarı Tuncay Maşalacı’nın yarıştığı seçimin kazananını muhtarlar belirledi seçimi Erbaş 78 oyla kazandı. Tuncay Maşalacı ise 47 oyda kaldı.

Rize Muhtarlar Derneği 10. Olağan Kongresi’nde mevcut başkan Mustafa Erbaş, yeniden dernek başkanı seçildi.

Yönetim kurulu Mustafa Erbaş Ercan Koyuncu, Murat Büyükoğlu, Recep Saral, Nihat Meral,Nuri Yılmaz, A.Kadir Demirci, Fatih Tatoğlu, Ziya Nalbant, Vahdettin Pehlivan, İsmail Başak ,Recep Yılmaz, Mehmet Koto, Mehmet Bakır, Mustafa Yıldız Denetleme Kurulu Recep Birol, Hamza Yıldız, Ekrem Yazıcı