Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

ORDU MUHTARLAR FEDERASYONU:İSTİFAYI KABUL ETMİYORUZ

Ordu Muhtarlar Derneği ve Ordu Muhtarlar Federasyonu ortak bir basın toplantısı düzenleyerek Hüseyin Akdeniz’in istifasını kabul etmediklerini  görevinin başında devam etmesi kararını almışlardır. Konu ile ilgili yapılan açıklamada şunlara yer verilmiştir.

Ordu Muhtarlar Derneği/Federasyonu Başkanımız Hüseyin Akdeniz Mahallesinde Muhtar seçilemeyince etik bir davranış sergileyerek Ordu Muhtarlar Derneği Başkanlığından istifa etmiştir. Kendisi 1994 yılından bu yana Muhtar camiasına bir çok hizmet vermiş bir arkadaşımızdır. 1997 yılından beri Ordu Muhtarlar Derneği Başkanı olarak bu kuruma vermiş olduğu hizmetleri bizler çok iyi bilmekteyiz.

Ordu ilinin adını, Ordulu bir muhtar olarak Türkiye’ye taşıyarak bugün Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Başkanlığı gibi önemli bir görevi sürdürmektedir. Muhtarlık kurumunu bir yerlere getirmek adına nasıl uğraşlar verdiğini bu camia çok iyi bilmektedir. Türkiye coğrafyasını karış karış gezerek, dağınık olan bu camiayı bir araya toplamasının yanı sıra son zamanda  kaybolmakta olan muhtarlık müessesine bir kimlik kazandırmıştır. Bugün seçilen arkadaşlarımızın Özlük haklarında iyileştirme yapılmış ise bu onun gayret ve uğraşları sonucunda başarılmıştır. Tüm camiamızın bunu böyle bilmesini arzu ederim.

Kendisi 30 Mart yerel seçimlerinde maalesef Mahallesinden muhtar seçilememiştir. Elbette bu kaybedişte, camiamız için göstermiş olduğu çabaların, mahallesiyle ilgilenememesi sonucunu doğurduğunda hem fikiriz. Ancak bizler kendisinin Muhtarlık kurumuna neler verdiğini çok iyi biliyoruz. Ordu Muhtarlar Derneği üyeleri olarak yaptığımız toplantıda Oy birliği içinde, Başkanımız Sayın Hüseyin Akdeniz’in görevinden istifa etmesini asla kabul etmiyoruz. Başkanımız görevinin başındadır. Konuyu kamuoyunun bilgisine duyururuz.