Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

ÖĞRETMENLERİMİZİN GÜNÜ KUTLU OLSUN

ÖĞRETMENLERİMİZİN GÜNÜ KUTLU OLSUN

Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Genel Başkanı Hüseyin Akdeniz Öğretmenler Günü nedeniyle yayımladığı mesajda şunları söyledi.

” Milletlerin varlığını devam ettirmesi, gelişip kalkınması, öncelikle iyi yetişmiş, nitelikli insan gücüne bağlıdır. Araştıran, sorgulayan açık fikirli insanlar topluma yön verir veya topluma yön verebilecek insanları yetiştirir.

Eğitim ve bilgi, yaşamımız boyunca en fazla ihtiyaç duyduğumuz iki önemli sözcüktür aslında. Bir ülkenin gelişip ilerleyebilmesi, her türlü cehaletten arınabilmesi için tek ve gerçek yol olan eğitimin ve bilginin temel taşı öğretmenlerimizdir. Öğretmen annedir, öğretmen babadır, öğretmen dost ve arkadaştır, öğretmen sırdaştır.

Eğitime, öğretime ve öğretmene değer veren uluslar, büyük bir yükselme, ilerleme göstermektedir. Öğretmenlerimiz bir insanı yetiştirmenin verdiği mutluluğu mesleklerinin manevi karşılığı olarak değerlendirir. Toplumun öğretmene gösterdiği itibar onların hayattaki onurları ve zenginlikleridir.

Sevgili öğretmenlerimiz, yalnızca 24 Kasımlarda değil her zaman değerlisiniz ve öyle kalacaksınız. Büyüyen her fidanda, açılan her çiçekte kokunuz, geçmişte iziniz var ve bu iz yarınlarda da var olmaya devam edecektir.

Bu düşüncelerle;  Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü saygıyla anıyor, tüm öğretmenlerimizin ‘’Öğretmenler Günü’nü kutluyorum. Ebediyete intikal ettim tüm öğretmenlerimize Allah’tan rahmet diliyorum.   Son Düzenlenme Pazartesi, 23 Kasım 2015 23:11