Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

Muhtarlar Konfederasyonu Başkanı Aktürk, -Yerel Yöneticiler çözüm üretmek zorundadır!

Muhtarlar Konfederasyonu Başkanı Aktürk, -Yerel Yöneticiler çözüm üretmek zorundadır! Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Genel Başkanı Bekir Aktürk: “Muhtarlarımıza her türlü destek sağlanması için çalışmalar yaptık” 03 Aralık 2019 – Salı 17:43 4450 defa okunmuş.

YEREL

Samsun’da Muhtarlar Derneğinin 8.nci Olağanüstü Kongresi yapıldı.

Kongrede tek liste ile girilen seçimde Mustafa Öztürk ittifakla yeniden Samsun İli Muhtarlar Dernek Başkanlığına seçildi. Vezirköprü Muhtarı Semra Ersoy ise Yönetim kurulu yedek listesinde yer aldı.

Kongreye katılan Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Genel Başkanı Bekir Aktürk, Konfederasyon olarak güzel işlere imza attıklarını belirterek “Bugün Muhtarlarımızın Silah ruhsatı, Ödeneklerimizin  iyileştirmesinden, Bağ-Kur prim ücretlerinin Devlet tarafından yatırılması ve promosyon ücretlerine kadar tüm çalışmaları Konfederasyonumuzun güzel çalışması ile başardık. Yaptığımız girişimlerde Sayın Cumhurbaşkanımız ve İç işleri Bakanımız biz Muhtarlara vermiş olduğu  güzel desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum.” Dedi.

Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Genel Başkanı Bekir Aktürk, konuşmasının devamında; “Yerel yöneticilerin Muhtarların sorunlarına çözüm bulması konusunda yardımcı olmak zorundadır. Çünkü Muhtar Mahallenin seçilmiş temsilcisidir. Kimse görmemezlikten gelemez. Özellikle Belediye Başkanlarımız Muhtarlarımızla iyi diyalog içinde çalışmalı ki sorunların çözümü  daha kolay daha başarılı olsun. Öncelikle Muhtarlarımızın rahat ortamda çalışmaları sağlanmalı her türlü Muhtarlık ihtiyaçları yerel yöneticiler tarafından karşılanmalı. Bir çok ilimizde yerel yöneticilerimiz bunu başarı ile yapmakta. Sorunları olan sıkıntılı olan Muhtar Arkadaşlarımıza her zaman kapımız sonuna kadar açıktır. Her zaman Muhtar Arkadaşlarımızın yanındayız.“ diye konuştu. Editör:Özgür AĞCA Kaynak: (ÖZLEM) – Vezirköprü Özlem Gazetesi

İlgili Fotoğraflar

Muhtarlar Konfederasyonu Başkanı Aktürk, -Yerel Yöneticiler çözüm üretmek zorundadır!
Muhtarlar Konfederasyonu Başkanı Aktürk, -Yerel Yöneticiler çözüm üretmek zorundadır!