Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

MUHTARLAR KONFEDERASYONU 9. TOPLANTISINI ŞANLIURFA’DA GERÇEKLEŞTİRDİ.

MUHTARLAR KONFEDERASYONU 9. TOPLANTISINI ŞANLIURFA’DA GERÇEKLEŞTİRDİ.

PostDateIconPazar, 29 Eylül 2013 23:26 |

Muhtarlar Konfederasyonu aylık toplantılarını illerde yapmaya devam ediyor.

Bu ay ki toplantısın Şanlıurfa ilinde yapan Muhtarlar Konfederasyonu Yönetim Kurulu toplantısına Vali yardımcısı Sayın Soner Zeybek, İl Özel idare Genel Sekreteri Sayın Uğur Büyükhatipoğlu, Bölge Federasyon Başkanları, 40 ilin dernek başkanları ve yönetim kurulu üyelerinin yanı sıra Şanlıurfa Muhtarlar Derneğinin üyeleri de katıldı.

Toplantıda bir konuşma yapan Şanlıurfa Muhtarlar Derneği Başkanı ve Muhtarlar Konfederasyonu Teşkilat Başkan Yardımcısı Mehmet Kestop, Şanlıurfa’da Muhtarlar Konfederasyon Yönetim kurulu üyelerini, Federasyon, il ve ilçe Dernek Başkanlarını ağılamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Kestop’’Konfederasyonun çalışmalarının her geçen gün artarak devam etmektedir. Bu ay sizleri ilimizde ağırlamanın mutluluğu içindeyiz’’ dedi.

Muhtarlar Konfederasyonu Genel Başkanı Hüseyin Akdeniz ise Şanlıurfa’da 9. Muhtarlar Konfederasyonunun yönetim kurulu toplantısının gerçekleştiriliyor olmasının önemini vurgulayarak,’’ Barış içinde konfederasyonumuzda oluşturduğumuz bu birlikteliğin diğer sivil toplum örgütlerine de örnek teşkil edecektir. Bizler Konfederasyon bünyesinde Ülkemizin doğusu-batısı-kuzeyi-güneyi bir bütün olduğumuzu sergiliyoruz ve de sergilemeye devam edeceğiz. Şanlıurfa ilinde muhtarlarımızın biz konfederasyon yönetim kurulunu ağırlamasından memnuniyet duyuyoruz ve kendilerine sonsuz teşekkür ediyoruz.’’ dedi.

Kursuye çıkan İl Özel İdare Genel Sekreteri Uğur Büyükhatipoğlu’’ Muhtarlar Şanlıurfa’daki sorunlarına çözüm ürettik. Köylerimize örnek çalışmalar ile hizmet etmeyi sürdüreceğiz. Muhtarlarımız ile birlik ve bütünlük içinde çalışıyoruz’’dedi.

Şanlıurfa vali yardımcısı  Soner Zeybek ise Muhtarların bu ülkenin hakla devlet arasında önemli bir köprü olduğunu vurguladı. Zeybek,’’Muhtarlar bizlerin en yakın çalışma mesai arkadaşlarımızdır. Her zaman devlet ile halkımız arasında köprü vazivesi gören muhtarlarımızın yaptığı bu çalışmayı kutluyorum. Görüyor ve izlemekteyim ki, hız bir toparlanma yaşayan muhtarlarımız kurmuş oldukları bu tek çatıda daha da başarılı olacaklardır’’dedi.

Daha sonra program dahilinde Muhtarlar Konfederasyonu üyeleri, Göbeklitepe’de havaya barış güvercinleri yollayarak barışa destek olunması konusunda önemli mesajlar verdi. Muhtarlar Konfederasyonu üyeleri Eyyübi peygamberin türbesine de ziyarette bulunarak programlarını sona erdirdiler.

Submit to Delicious