Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

MUHTARIMIZA VE MİLLETİMİZE SABIRLAR DİLİYORUZ

MUHTARIMIZA VE MİLLETİMİZE SABIRLAR DİLİYORUZ

MUHTARIMIZA SABIRLAR DİLİYORUZ

Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Genel Başkanı Hüseyin Akdeniz,Trabzon Muhtarlar Federasyonu Başkanı Bekir Aktürk ve çok sayıda muhtar, Diyarbakır’ın Silvan İlçe’sinde güvenlik güçlerinin yaptığı operasyonda şehit olan Necmi Çakır cenaze törenine katıldı.

Trabzon Of ilçesi, Sıraağaç Mahalle Muhtarımız Fahri Çakır’ın oğlu olan, Özel Harekat Polisi Fahri Çakır kalabalık bir halk topluluğunun katıldığı cenaze töreni ile son yolculuğa uğurlandı.

Cenaze töreninden sonra bir gazetecinin sorusu üzerine şunları ifade etti:  ‘’Son günlerde artan hain terör saldırıları sonucu aldığımız şehit haberlerinin tüm toplumu derinden üzmektedir. Terör örgütünün bir an evvel silahlarını bırakması sadece bizlerin değil Kürt kardeşlerimizin de ortak isteğidir. Terör örgütünün, silahların gölgesinde barış olamayacağını artık bilmesi gerekiyor. Bu ülke’de artık hiç kimse kan ve gözyaşı istemiyor.  Annelerin ağlamasını istemiyor. Şehit cenazeleri ile  ocakların söndürmesini istemiyoruz. Doğusuyla, batısıyla, kuzeyiyle, güneyiyle biz bir parçayız. Kim bu vatanı bölmek için ne yaparsa yapsın bu vatanı asla hiç kimse bölemeyecektir. Unutulmasın ki; tüm etnik unsurlarımızla biz bu topraklarda kardeşçe yaşamayı sürdüreceğiz. Şehit olan Polis memurumuz Necmi Çakır’a Allah’tan rahmet diliyoruz. Muhtarımız Fahri Çakır’ın, tüm polislerimizin ve  milletimizin başı sağ olsun’’ dedi.   Son Düzenlenme Cuma, 06 Kasım 2015 19:51