Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

MUHTARA SIKILAN KURŞUN DEMOKRASİYE SIKILMIŞTIR.

MUHTARA SIKILAN KURŞUN DEMOKRASİYE SIKILMIŞTIR.

Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Genel Başkanı Hüseyin Akdeniz Siirt ili Eruh ilçesinde vurularak yaşamını yitiren Bağgöze köyü Muhtarı Mustafa Turhan’nın faillerinin bir an önce bulunarak adalet önüne çıkarılmasını istedi. 

Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Genel Başkanı Hüseyin Akdeniz olayla ilgili şunları söyledi”Diyarbakır ilinde yaptığımız bir toplantıda kendisi ile tanışma fırsatı bulduğumuz, Siirt’te Eruh ilçesinde henüz bilinmeyen bir sebepten dolayı kimliği belirsiz kişi yada kişilerce vurularak yaşamını kaybeden Bağgöze köyü Muhtarımız Mustafa Turhan’a Allah’tan rahmet diliyoruz. 

Köyüne hizmet etmek için görevi başında yaşamını yitiren Muhtarımızın fail yada failleri güvenlik güçlerimiz tarafindan bulunarak adalet önüne çıkarılması tüm camiamızın ortak isteğidir. Amacı halkına hizmet etmek olan Muhtarımızın her ne sebeple olursa olsun vurularak öldürülmesi demokrasiye sıkılan kurşun dur.Birlikteliğe, huzur ve barışa daha fazla ihtiyacımızın olduğu şu günlerde böyle bir olayın olması asla kabul edilemez. Muhtarlarımızın mekanı cennet olsun. Tüm camiamızın başı sağolsun”dedi. Son Düzenlenme Cuma, 01 May 2015 02:09