Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

MUHTAR FEDERASYONUNDAN VALİ’YE ZİYARET

MUHTAR FEDERASYONUNDAN VALİ’YE ZİYARET

PostDateIconSalı, 17 Nisan 2012 22:46 |

Afyonkarahisar Valisi İrfan Balkanlıoğlu,  yurt genelinde yeni bir oluşum ve yapılanma içerisinde olan Muhtar Federasyonu Genel Başkanı Hüseyin Akdeniz ve Afyonkarahisar’daki bazı mahalle muhtarlarını makamında kabul etti.

 Ziyarete; İç Anadolu Muhtarlar Derneği Genel Sekreteri Sevim Özsoylu ile Federasyon üyesi Mahalle Muhtarları İsmail Sütsatar, Ahmet Karal, Serpil Küçükkurt, Hesna Sarıtoprak ve Şükrü Bike’de katıldılar. 

Ziyaret sırasında konuşan Vali Balkanlıoğlu, misafirlerine hoş geldiniz dedi. Muhtarların seçilmiş insanlar olduğunu ve seçilmiş insanların arkalarında onları seçen, onlara oy vererek söz sahibi yapan geniş bir vatandaş kitlesi olduğuna dikkat çeken Vali Balkanlıoğlu, görev süresi boyunca Muhtarların, fikir, görüş ve önerilerine her zaman önem ve öncelik verdiği söyledi. Vali Balkanlıoğlu, Muhtarların talepleriyle yakından ve ivedi bir şekilde ilgilenilmesi için tüm Kurum Müdürlerine talimat verdiğini de sözlerine ekledi. 

Ziyaret sırasında konuşan Muhtar Federasyonu Genel Başkanı Hüseyin Akdeniz, Vali İrfan Balkanlıoğlu’nun Muhtarlara verdiği önem ve desteği basından takip ettiğini ve çok mutlu olduğunu belirterek, kendisine bu örnek anlayışından dolayı teşekkür etti. 

Genel Başkanı Akdeniz, Vali İrfan Balkanlıoğlu’na, Muhtar Federasyonunun yurt genelinde gerçekleştirmek için harekete geçtiği yeni oluşum ile ilgili bilgiler sundu.

Muhtarları tek çatı altında toplamak amacıyla Muhtar Federasyonu’nu kurduklarını belirten Hüseyin Akdeniz, Eylül ayında yapacakları genel kurul öncesinde teşkilatlanma çalışmalarını tamamlayacaklarını söyledi. Akdeniz, şu ana kadar Afyonkarahisar ile birlikte 43 ilde teşkilat ağını oluşturduklarını ifade etti.