Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

MUHTAR FEDERASYONU KURULDU.ŞİMDİ SIRADA KONFEDERASYON

MUHTAR FEDERASYONU KURULDU.ŞİMDİ SIRADA KONFEDERASYON

PostDateIconSalı, 10 Nisan 2012 17:22 |

Türkiye genelinde Bağımsız Muhtar Dernekler bir araya gelerek yeni bir Muhtar Federasyonu oluşturdular.

Ordu,Ankara,Eskişehir,Zonguldak ve Giresun illerinin Kurucu olarak oluşturduğu Muhtar Federasyonuna daha şimdiden Kurucular ile birlikte 30 Bağımsız il dernekleri katılım sağladı.

Federasyonumuza daha şimdiden İstanbul, izmir, Bursa, Adana, Antalya, Kayseri, Sivas, Adıyaman, Mardin, Urfa, ÇanakkaleTokat, Erzurum, Mersin, Afyon, Kocaeli, Gaziantep, Yalova, Samsun, Trabzon, Osmaniye, Malatya, Nevşehir, Niğde ve Bingöl il dernekleri katıldı. Muhtar Federasyonu Yönetim kurulu adına açıklama yapan Geçici Başkan Hüseyin Akdeniz Şunları ifade etti:’’Muhtar camiası için, bugüne kadar çalışmalar yapmış tüm yönetici büyüklerimize şükranlarımızı sunuyoruz.Bu camianın Bağımsız Derneklerden oluşan dağınık yapısını bir arada toplayarak,Türkiye genelinde yeniden yapılanma modeli ile tek sesli ve güçlü bir örgütlenmenin alt yapısını oluşturduk.Artık küçük olsun benim olsun zihniyetinden uzak, büyük olsun hepimizin olsun zihniyeti içinde, geniş bir muhtar camiası topluluğu yaratacağız. Amacımız Bağımsız olan tüm il ve ilçe derneklerini bu çatının altında birleştirmek olacaktır.

Muhtar camiası olarak, seçilmiş kişilerin oluşturduğu bir kurumu yönetmenin oldukça güç ve zor olduğunu biliyoruz.Ancak biz seçilmişler olarak, toplumun bir katman yukarısında ve idareci konumda olan kişileriz.Bu camianın örgütlü topluma dönüşmesi ve güç dengelerini koruyarak hem devleti hem de toplumu yanına alarak yapacağı mücadelenin daha başarılı olacağını ve bu yolda sabır ve metanetle hedefe ulaşmak zorundayız.Hedeflere giden yolda, ne istediğini bilen, bunu nasıl istememiz konusunda belirlenecek doğru yaklaşım ve ortak hedefimizin ‘’muhtarlık’’ olduğunu hususunda karar birliğini sergilemek oldukça önemlidir.

Bu uzun yolculuğa,yeni bir sayfa ile inançlı,tecrübeli,kararlı,akılcı, ne istediğini bilen,paylaşan,saydam,ortak akla dayalı ve en önemlisi geçmişin hatalarından ders alan bir anlayış içerisinde hep birlikte çıkıyoruz.Muhtarlarımızın içinde bulunmuş olduğu sorunları ve bu sorunların çözüm yollarını da biliyoruz.Devletimizle ve milletimizle barışık, camiamızla ilgili çıkarılacak kanunlara katkı koyacak tecrübeli ve deneyimli yöneticilerimiz ile yarınlara daha umutla bakıyoruz.Sizlerden alacağımız destek bizlere güç verecektir.Bu camianın bu bölünmüş yapısından kurtulmanın zamanı gelmiştir. Hedefimiz, bizler ile hareket eden diğer Federasyonlarla yapacağımız işbirliği ile daha güçlü bir konfederasyon kurmak olacaktır.Camiamızın beklentisi de budur.

Bunun içindir ki; Kendi ideolojik düşüncelerimizi bir yana koyarak, tüm siyasi partilerimize aynı yakınlık ve aynı uzaklıkta duracak ve hiçbir zaman kendi çıkar hesaplarını bu camianın çıkarlarının üzerinde görmeyecek, Ortak adı ‘’MUHTAR’’ olan pırıl pırıl bir Federasyonla sizden alacağımız güven ve güç ile yola çıkıyoruz.

HÜSEYİN AKDENİZ

YÖNETİM KURULU ADINA