Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

MUHTAR FEDERASYONLARI ‘’AKDENİZ’’ GÖREVİNİN BAŞINDA

Akdeniz, Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu, Karadeniz, İç Anadolu, Ege, Marmara ve İstanbul Muhtarlar Federasyonu Başkanları, ortak bir basın toplantısı düzenleyerek Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Genel Başkanı Hüseyin Akdeniz’in istifasını kabul etmediklerini açıkladılar. Muhtarlar Federasyonu Başkanları konu ile ilgili şu açıklamada bulundular.

Hüseyin Akdeniz Mahallesinde Muhtar seçilemeyince etik bir davranış sergileyerek Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Genel Başkanlığından istifa etmiştir. Kendisi 1994 yılından bu yana Muhtar camiasına bir çok hizmet vermiş bir arkadaşımızdır. 2012 yılında Türkiye muhtarlar konfederasyonu Genel Başkanı olan Sayın Akdeniz’in bu kuruma vermiş olduğu hizmetleri bizler çok iyi bilmekteyiz. Muhtarlık kurumunu bir yerlere getirmek adına Türkiye coğrafyasını karış karış gezerek, dağınık olan bu camiayı bir araya toplamasının yanı sıra son zamanda  kaybolmakta olan muhtarlık müessesine bir kimlik kazandırmıştır. Bugün seçilen arkadaşlarımızın Özlük haklarında iyileştirme yapılmış ise bu onun gayret ve uğraşları sonucunda başarılmıştır. Ayrıca tüm bunların yanı sıra ülkemizde yaşanan barış süreci kapsamında yaptığı çalışmalar sonucu 7 bölge muhtarlarını bir araya getirerek kardeşlik projesi adı altında barış sürecine destek vererek katkı sağlamıştır. Yine muhtarlarımız için birçok seminer, sempozyum gerçekleştirerek camiamızın eğitim alması gibi sayamayacağımız etkinlikler gerçekleştirmiştir.  Tüm camiamızın bunu böyle bilmesini arzu ederiz

Kendisi 30 Mart yerel seçimlerinde maalesef Mahallesinden muhtar seçilememiştir. Elbette bu kayıp edişte, camiamız için göstermiş olduğu çabaların, mahallesiyle ilgilenememesi sonucunu doğurduğunu, ancak yine de mahallesinin menfaatlerini korumak adına birçok çalışmaya imza attığını da iyi biliyoruz. Camia da son 10 yılda yapılamayanları yaparak bizlere yeniden kazandırdığı bu kimliği asla unutmamız mümkün değildir. Kendisinin bu camia için yapacağı daha pek çok görevi vardır. Her ne kadar muhtar olamasa da bu onun başkanlığımızı yapamayacağı anlamı taşımaz. O diğerleri gibi bir köşede oturmamış ve kaybedeceğini bile bile, bizleri yalnız bırakmama adına aday olmuş ve kendisine yapılan birçok siyasi teklifi yine bu camia için kabul etmemiştir. Bizler Konfederasyona bağlı Federasyon Başkanları olarak sayın Genel Başkanımızın istifasını asla kabul etmiyoruz. Kendisi görevinin başındadır. Bu kararımızı daha genişletilmiş Ordu ilinde yapacağımız toplantıda tüm Türkiye’ye duyuracağız. Konuyu kamuoyunun bilgisine duyururuz.