Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

MUHTAR EĞİTİM SEMİNERİNİN GERÇEKLEŞTİ

Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu, Türkiye Amme İdaresi Enstitüsü   ve İçişleri Bakanlığı ile birlikte gerçekleştirilen ‘’Muhtar Eğitim Semineri’’nin ikincisi gerçekleşti.

Todaie toplantı salonunda yapılan seminere İstanbul, Ankara, Bursa, Aydın(Nazilli) Ordu (Altınordu,Ünye,Ulubey), Manisa, Bolu, Kastamonu, Kahramanmaraş, Kayseri(Develi) illerinden gelen 140 muhtar katıldı.

Toplantıda bir konuşma yapan Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Genel Başkanı Hüseyin Akdeniz İlkini 12 Haziran tarihinde gerçekleştirilen seminerin ikincisini gerçekleştirdiklerini ve bundan böyle illerde bu tür seminerlerin yapılacağını ifade etti. Akdeniz şunları ifade etti’’Toplumumuzun her kesimi kendi alanlarında çeşitli eğitimler almaktadırlar. Bizler seçildikten sonra kendi bildiğimiz ölçütlerde görev yapmaya çalışıyoruz. Oysaki neyi nasıl ve ne şekilde yapacağımız, görevlerimiz, yetki ve sorumluluklarımız konusunda bu zamana kadar böyle kapsamlı eğitimler alan konumda hiç olamadık. Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu, Türkiye Amme İdaresi Enstitüsü   ve İçişleri Bakanlığı ile birlikte bu eğitim seminerini planlarken muhtarlarımızın da daha donanımlı olmalarını yapmış olduğu görevi daha bilinçli yerine getirme sorumluluğu taşıması gerektiği konusunda fikir birliği içinde hareket noktası oluşturduk.Bu tür çok kapsamlı eğitim seminerleri muhtarların tarihinde hiç olmamıştır. Bundan böyle muhtarlarımız bu eğitimler sayesinde yaptığı görevin bilinci içinde olacaktır. İlkini 12 Haziran tarihinde gerçekleştirdiğimiz eğitim seminerinin  bu ikincisini yaptıktan sonra aynı seminerleri ilerdeki muhtarlara bölgelerinde vererek daha fazla eğitimli muhtar topluluğu yaratmayı hedefliyoruz. Yaşadığımız dünyada bilginin ne kadar önemli olduğunu hepimiz biliyoruz. O nedenle yaptığımız görevi daha bilinçli yapmak zorundayız’’dedi.