Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

MANİSA YUNUSEMRE İLÇESİ ARAMIZDA

Kısa adı (TMK) olan Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu, örgüt ağını büyütüyor. Hafta sonu İzmir’e gelen TMK Genel başkanı Hüseyin Akdeniz, Ege Federasyonu Başkanı Ayşe Taylan ve yardımcısı Hatice Gazezoğlu ile birlikte Manisa’nın Yunusemre İlçesi’nde kurulan Yunusemre Muhtarlar Derneği’nin Ege Federasyonuna katılma törenine katıldı.

Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Genel başkanı Hüseyin Akdeniz hafta sonu İzmir ve Manisa’da ziyaretlerde bulundu. Akdeniz, İzmir programına Konak Belediyesi’ni ziyaretle başladı. Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş’ı makamında ziyaret eden Hüseyin Akdeniz’e Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu’na bağlı Ege Muhtar Federasyonu Başkanı Ayşe Taylan ve yardımcısı Hatice Gazezoğlu ile Kültür Mahallesi Muhtarı Nilgün Güney eşlik etti. 

 BELEDİYELERDEN YARDIM 

Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Genel Başkanı Hüseyin Akdeniz, hükümetin seçimlerden önce ödeneklerinde yaptığı artışın yeterli olmasa da sevindirici olduğunu belirterek, bu konuda en büyük destekçilerinin belediyeler olması gerektiğine dikkat çekerek, “Bizim ödeneklerimiz ortada bununla bir çok muhtarımız, Bağ-Kur’unu yatırıyor, elektrik, telefon, internet ve su derken elinde bir şey kalmıyor. Bazı duyarlı belediyelerimiz bu konuda muhtarlarımıza bazı ayni katkılar sunuyor. Biz bunun daha da ileri gitmesini arzuluyoruz. Sonuçta muhtarlık müessesesi kurulduğu günden bu yana sürekli yerel yönetimlerle iç içe çalışmanın sonucunda en büyük desteği de yerel yönetimlerden sağlamışlardır.” diye konuştu.

MANİSA’DAN 89 YENİ ÜYE

30 Mart seçimlerinden önce büyükşehir olan Manisa’nın iki merkez birisi olan Yunusemre İlçesi’nin 89 mahallesi dernekleşerek Ege Federasyonu’na üye oldu. Tevfik Lav Sosyal Tesisleri’nde Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Genel Başkanı Hüseyin Akdeniz, konfederasyonun çalışmaları ve hükümetin önümüzdeki dönemlerde yapacağı tasarruflarla ilgili bilgi verdiği muhtarlar dernekleşerek Ege Federasyonu’na bağlanmakla güçlerini katladıklarını ifade ettiler. Konfederasyona katılmalarını pasta keserek kutlayan Yunusemreli muhtarlara burada belediye başkanı Dr. Mehmet Çerçi ve Hüseyin Akdeniz rozet taktı.