Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

KONYA MUHTARLAR DERNEĞİ SEÇİMLERİ

KONYA MUHTARLAR DERNEĞİ SEÇİMLERİ

Konya Muhtarlar Derneği Olağan Genel Kurulu’nda başkanlığa yeniden aday olan mevcut Başkan Celal Duran, güven tazeledi.

Konya Muhtarlar Derneği, olağan genel kurulunu gerçekleştirdi. Kongreye tek lise ile giren mevcut Başkan Celal Duran, yeniden Muhtarlar Derneği Başkanı seçildi.

Konevi Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen kongrenin Divan Başkanlığını Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Başkanı Hüseyin Akdeniz yaptı. Kongrenin açılışında konuşan Konya Muhtarlar Derneği Başkanı Celal Duran, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek’e Konya’ya şehircilik adına yaptığı, Türkiye’de ilklere imza atan ve dünya çapında ödüller kazanan hizmet ve yatırımlarından dolayı teşekkür etti.

Yöneticilerle halk arasında köprü vazifesi gördüklerini hatırlatan Duran, 3 yıl önce göreve talip olduklarında verdikleri sözlerin hepsini yerine getirdiklerini kaydetti. Duran, Konya Muhtarlar Derneği olarak, Aksaray, Eskişehir, Kayseri, Nevşehir, Niğde ve Sivas Muhtarlar Dernek Başkanlarının desteğiyle İç Anadolu Muhtarlar Federasyonu’na katıldıklarını söyledi.

Konya’ya yaptıkları hizmetleri “Muhtarlarımızla, halkımızla birlikte başardık” sloganıyla gerçekleştirdiklerini kaydeden Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, “Bu sloganımızı ‘Birlikte Başardık’ sloganıyla birlikte kullanıyoruz. Bu manada hangi hizmeti yapmışsak özellikle muhtarlarımızla, diğer arkadaşlarımızla birlikte başardık ve birlikte yürüyoruz” dedi.

İç Anadolu’nun diğer illerinden gelen muhtarların oluşturduğu Orta Anadolu dayanışmasının oluşturulmasından duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Akyürek, “Bu dayanışmanızın, işbirliği duygunuzun artarak devam etmesini diliyorum. Çünkü Orta Anadolu aynı zamanda Anadolu çadırının orta direği konumundadır. Yerel yönetim çileli bir hizmettir. Muhtarlarla şehir yöneticileri aynı hizmetin halkalarını oluşturuyor. Muhtarlarımızla aynı çileli hizmet ve yatırım yolculuğunun insanlarıyız. Aynı yönetim zincirinin halkalarıyız. Bu hizmet herkese nasip olmayacak kutsal bir vatan hizmetidir. Tüm muhtarlarımızı, yerel yönetimler alanında sorumluluk alan tüm dostlarımızı da bu manada tebrik ediyorum” diye konuştu.

Konya Muhtarlar Dernek Başkanı ve yöneticilerine tüm muhtarlar adına bir yıllık geçiş döneminde verdikleri destekten dolayı halk adına teşekkür eden Başkan Akyürek, muhtarların bölünmeden tek yürek, tek güç olmasını istedi. Akyürek ayrıca, Büyükşehir Meclisi inisiyatifinde kabul ettikleri toplu ulaşım avantajının 31 ilçedeki muhtarlara yaygınlaştırılacağı sözünü verdi. 

Öğeyi Oyla