Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

KIZILTEPE MUHTARLAR DERNEĞİ SEÇİMİ

KIZILTEPE MUHTARLAR DERNEĞİ SEÇİMİ

KIZILTEPE MUHTARLAR DERNEĞİ BAŞKANI ŞERAN GÜVEN TAZELEDİ

Kızıltepe Muhtarlar Derneği Başkanı Hatip Şeran, yapılan olağan kurul toplantısında tek listeyle girilen seçimde tekrar başkan seçildi.

Kızıltepe Muhtarlar Derneği Başkanı Hatip Şeran, yapılan olağan kurul toplantısında tek listeyle girilen seçimde tekrar başkan seçildi.

Kızıltepe Halk Eğitim Merkezi toplantı salonunda düzenlenen kongrede konuşan Şeran, sadece Kızıltepe Muhtarlar Derneği değil Güneydoğu Muhtarlar Federasyonu ve Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu’ndaki görevleri nedeniyle ülkenin gündemini işgal eden konulara da el attıklarını belirtti.

Uyuşturucu ile mücadelede olsun, barış süreci olsun, birçok konuda çalışmalar yürüttüklerini ifade eden Şeran, şöyle konuştu:

“Kızıltepe’de uyuşturucu ile mücadele amacıyla spor müsabakaları düzenledik. Her ay bir ilde yaptığımız Konfederasyon toplantılarının 9 tanesini Barış sürecine ayırdık. Son Erzurum toplantısında İçişleri Bakanı Efkan Ala ile barış sürecini konuştuk. Bu konudaki endişelerimizi iletip bir an önce sonuçlanmasını talep ettik. Muhtarların sorunlarını ilettik. 3593 belediyeler kanununda düzeltme istedik, 1924 Anayasasından kalma köy ve mahalle kanunun günün şartlarına uygun hale getirilmesini talep ettik. Muhtarların ödenek, sosyal haklar ve özlük hakları ile ilgili temaslarımız ve takibimiz sürüyor.”

Şeran, bugün Türkiye’de muhtarların konuşulmasını ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın muhtarları muhatap almasını birlikteliğe, aynı çatı altında toplanmaya ve konfederasyon olarak birlikte hareket etmenin bir neticesi olduğunu söyledi.

Kendisini yeniden başkanlığa layık gören Genel Kurul üyelerine teşekkür eden Şaran, yönetim olarak muhtarlara hizmet etmeye devam edeceklerini kaydetti.