Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

KASTMONU,SİNOP VE SAMSUN İLLERİNİ ZİYARET ETTİK

Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Genel Başkanı Hüseyin Akdeniz ve Genel Sekreter Sevim Özsoylu Kastamonu, Sinop ve Samsun illerinde muhtarlarımız ile bir araya geldi.

Genel Başkan Hüseyin Akdeniz ve Genel Sekreter Sevim Özsoylu bu illerde yapılan toplantılarda muhtarlarımızın yaşadığı sorunları yerinde dinleme fırsatı buldu.

Kastamonu, Sinop ve Samsun illerinde köy ve mahalle muhtarlarıyla bir araya gelen Akdeniz ve Özsoylu ‘’Muhtarların birlik ve beraberlik içinde birbirlerine sahip çıkmalarını istediler. ‘’Muhtarların her geçen gün görev ve sorumluluklarında azalma yaşandığı ortadadır. Mutlaka kendimize yeni görev alanları yaratmak zorundayız. Resmi kurum ve kuruluşlarımızla daha iyi işbirliği, yerel yönetimler ile ilişkilerimizi daha sıkı hale getirmeliyiz. Sivil toplum örgütlerinin her kademesinde görev almalıyız. Yaptığımız görevlerimizde boşluk yaratmamalıyız. Aksi hale yaratılan her boşluk başkalarınca doldurulacağı unutulmamalıdır’’ dediler.

 Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Genel Başkanı Hüseyin Akdeniz illere yapılan ziyaretlerin devam edeceğini ve muhtarların sorunlarının yerinde dinleneceğini ve birlikte çözüm yolları aranacağını ifade ederek söyle devam etti:” Elimizden geldiği kadar muhtarlarımız ile toplantı yaparak sorunları yerinde değerlendirmeyi hedefliyoruz. Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu olarak, her zaman arkadaşlarımızın görüşleri bizler için önemli olmuştur. Bu görüşmeler ve toplantılar  yaptığımız çalışmalara ışık tuttuğu bir gerçektir. Bu diyalog ortamımız her daim devam edecektir”dedi.