Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

KARADENİZ MUHTARLAR FEDERASYONU GENEL KURULU

KARADENİZ MUHTARLAR FEDERASYONU GENEL KURULU

Karadeniz bölgesi Muhtarlar Federasyonunun seçimleri  18 il dernek başkanlarının katılımız ile gerçekleştir. Karadeniz Bölgesi Muhtarlar Federasyonu Başkanlığına tekrar Şerafettin Nas seçildi.

Sinop ilinde bir araya gelen Karadeniz Bölgesi Muhtarlar Federasyonuna bağlı  muhtarlar dernek başkanları  Türkiye Muhtarlar Konfederasyonuna bağlı Karadeniz Muhtarlar Federasyonun genel kurul toplantısını gerçekleştirdi.

Toplantıya Zonguldak, Düzce, Bartın, Bolu, Çorum,  Kasnamonu, Sinop, Samsun, Tokat, Amasya, Ordu, Giresun,Trabzon, Gümüşhane,Bayburt, Rize ve Artvin illerinin dernek başkanları ve delegeleri katıldı.

Toplantıda bir konuşma yapan Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Genel Başkanı Hüseyin Akdeniz kurulduğundan bu yana konfederasyonun çalışmaları hakkında bilgi verdi. Türkiye Muhtarlarını kuçaklayan bir tempoda yollarına devam ettiğini söyleyen Akdeniz, demokrasinin kılcal damarı olan muhtarı birlik ve beraberlik içinde daha güçlü, temsil kabiliyeti yüksek bir kurum yaratmayı hedeflediklerini ifade etti.Yapılan kongrenin ülkemiz muhtarlarına hayırlar getirmesi temenisinde buluna Akdeniz, köy ve mahalle kanunun günün koşullarına getirilmesine kadar mücadelelerine devam edeceklerini sözlerine ekledi.