Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

İZMİT MUHTARLAR DERNEĞİ KONFEDERASYONDA

İZMİT MUHTARLAR DERNEĞİ KONFEDERASYONDA

İZMİT MUHTARLAR DERNEĞİ KONFEDERASYONDA

İzmit Muhtarlar Derneği 3. Olağan Genel Kurulu’nda mevcut başkan Selahattin Harata yeniden adaylığını koymazken görevini Yenimahalle Başkanı Tuncay Aşkın’a devretti.

İzmit Muhtarlar Derneği 3. Olağan Genel Kurulu, Kocaeli Yüksek Öğrenim Derneği (KYÖD) Sosyal Tesisleri’nde gerçekleşti. 40 kişinin oy kullanma hakkının bulunduğu kurulda mevcut Başkan Selahattin Harata yeniden aday olmazken Tuncay Aşkın rakipsiz olarak girdiği seçimde başkanlığa getirildi. Kurula Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Genel Başkanı Hüseyin Akdeniz, Marmara Muhtarlar Federasyonu Başkanı Mehmet Sevigil ve çok sayıda üye katılım sağladı. Kurulun divan başkanlığını KYÖD Başkanı Mehmet Toker üstlenirken Mustafa Yaman ve Aysel Karabıyık seçildi.

GÜNDEMİ BİZLER BELİRLEYECEĞİZ

Kongrede konuşan yeni başkan Tuncay Aşkın, “Biz muhtarlar derneğini canlandırmak için bundan sonra elimizden geleni yapacağız. Muhtarların sıkıntılarını biliyoruz. Kocaeli Muhtarlar Derneği’nin içinde hep İzmitli muhtarlar var. Dolayısıyla bu yapı gerçekten bölüp parçalanmaya yol açıyor. Burada 40 kişilik bir derneğiz, ama 2-3 km uzakta yaşayan muhtarlarımızın düğününden, cenazesinden haberimiz olmuyor. Ben, çok önemli başarılara imza atacağımıza inanıyorum. Kavga etmeyeceğiz, ama her şeye de teşekkür etmeyeceğiz. Gündemi bizler belirleyeceğiz, bir başkasının belirlemesine müsaade etmeyin. Muhtarlar Derneği nasıl yönetilir elimizden geldiğince göstereceğiz. Saygılarımı sunuyor, teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

DAHA DA BÜYÜYECEĞİZ

Aşkın’ın ardından söz alan Türkiye Muhtarlar Konfederasyon Genel Başkanı Hüseyin Akdeniz ise, “Türkiye Muhtarlar Federasyonu uzun yıllar önce kurulmuştu. Biz bu çatıyı daha da yükselterek konfederasyon seviyesine çıkardık. Ben Eminim ki konfederasyonumuzun zaman içinde daha büyüyeceğine inanıyorum. Bu kuruma Türkiye’nin ihtiyacı var. Biz bunu biliyoruz. Bu anlamda bütün çalışmalarımızı yapıyoruz. Bugün burada olmaktan dolayı çok mutluyum. Kongrenin hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerine yer verdi. Son Düzenlenme Cuma, 03 Mart 2017 16:05