Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

HUZUR VE BARIŞ İSTİYORUZ

HUZUR VE BARIŞ İSTİYORUZ

Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Genel Başkanı Hüseyin Akdeniz son zamanlarda tırmanan terör eylemlerine vurgu yaparak ”Teröre Yeter Artık Diyoruz” dedi.

Akdeniz yaptığı yazılı açıklamada ”Oysa doğusuyla-batısıyla, kuzeyiyle-güneyiyle ayrılmaz parça değil miyiz? diyerek din, dil, ırk ve mezhep farklılıklarımız ortak zenginliğidir”dedi.

780 bin km2 de yaşayan 78 milyon insanız. Farklılıklarımızın desenlerimiz olduğu bu ülkede, ortak kültür zenginliklerimizi maalesef yaşayamıyoruz. Akıtılan kan, dökülen göz yaşları, gencecik yitirilen canlar her gün şehit haberleri aldığımız günlere geri döndük.

Oysa doğusuyla-batısıyla, kuzeyiyle-güneyiyle ayrılmaz parça değil miyiz? Bu topraklarda tarihin derinliklerinden bu yana yanyana barış ve huzur içinde, ortak değer ve kültürümüzün ayrılmaz bir parçası olarak  yaşamış olan halkımızın bundan böyle de aynı yaşama isteği ortak dileğidir.

Demokrasilerde silahların gölgesinde barış olmaz, olamaz. Her şeyin yasal meşru zeminlerde konuşulması gerekmez mi? Şiddetle bir yerlere varılamayacağını tarihin sayfaları bizlere göstermiştir. Her zamankinden fazla ortak akıla ihtiyacımız olduğu kanaatindeyiz. Soğuk kanlılığın kaybedilmesini düşünmek bile istemiyoruz. Her türlü fikri Anayasal hukuk kuralları içinde özgürce söyleyebileceğimiz, karşılıklı görüş ayrılıklarımızı uzlaşarak çözebileceğimiz, bir Türkiye milletimizin özlemidir.

Biz, milletimizle devletimiz arasında köprü vazifesi gören Türkiye Muhtarları olarak, Teröre “yeter artık” diyoruz, Ülkemizde huzur ve barış içinde birlikte kardeşçe yaşayabilir bir Türkiye olmasını istiyoruz. Kan ve göz yaşı dökülmesini istemiyoruz. Sorunlarımızın Parlamento çatısı altında çözümünden yana olduğumuzu belirtmek istiyoruz. Ortak değerlerde buluşulduğu, asgari müştereklerde anlaşıldığı, bir hükümetin kurulması halkımızın da ortak isteğidir.  Umarız bir an önce hükümet kurulur ve halkımız rahat bir nefes alır. Çünkü başka Türkiye Yok.