Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

GENEL BAŞKANIMIZ BAŞBAKAN İLE GÖRÜŞTÜ

GENEL BAŞKANIMIZ BAŞBAKAN İLE GÖRÜŞTÜ

GENEL BAŞKANIMIZ BAŞBAKANIMIZ İLE GÖRÜŞTÜ

Ümraniye Belediyesi ve Yıldız Teknik Üniversitesi tarafından düzenlenen ‘’Geleceğin Şehri’’ sempozyumuna katılan Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Genel Başkanı Hüseyin Akdeniz sempozyumun gala yemeğinde Başbakan Sayın Ahmet Davutoğlu ile bir görüşme gerçekleştirdi.

İstanbul Muhtarlar Federasyonu Başkanı Kadir Delibalta ve yönetim kurulu üyeleri Sami Soysal ve Halil Dalçık’ında hazır bulunduğu gala yemeğinde Türkiye Muhtarlar Konfederasyon Başkanı Hüseyin Akdeniz Başbakan Davutoğlu’na  Mahalle ve köy kanununun yenilenmesi talebini içeren dosyayı sundu.

Yapılan görüşmede Genel Başkan Hüseyin Akdeniz Başbakan Davutoğlu’na şunları ifade etti: Köy ve Mahalle kanunumuz çok eski tarihlere dayanmaktadır. Bu iki kanunun yenilenmesini talep ediyoruz. Özellikle Büyükşehir kanunundan sonra muhtarlarımızın bu kanuna ihtiyacı daha da çoğalmıştır. Bu konuda desteklerinizi bekliyoruz. Bizler hey ay bir ilde istişare toplantıları yapmaktayız. Bu toplantılarımızdan birine katılmanız muhtarlarımızı memnun edecektir’’dedi

Başbakan Ahmet Davutoğlu ise şunları söyledi.’’Muhtarlarımızın  kanun ile alakalı tüm sorunlarını dinleyeceğiz. Türkiye muhtarlar konfederasyonu başkanımız olarak mutlaka çok yakın bir zamanda sizlerin kanunlar bazında sorunlarınızın giderilmesi adına çalışmalarımız devam ediyor. Bu konuda gerekli talimatları verdiğimi bilmenizi isterim. Tüm muhtarlarımıza sizin aracılığınızla selamlarımı iletiyorum’’dedi .

Son Düzenlenme Salı, 30 Aralık 2014 19:16