Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

DOĞU ANADOLU MUHTARLAR FEDERASYONU SEÇİMLERİ YAPILDI

DOĞU ANADOLU MUHTARLAR FEDERASYONU SEÇİMLERİ YAPILDI

Butaku, yeniden Başkan

Doğu Anadolu Muhtarlar Federasyonu’nun Genel Kurul Toplantısı Erzurum’da yapıldı. Bingöl Muhtarlar Derneği Başkanı Abdullah Butaku, Doğu Anadolu Muhtarlar Federasyonu Başkanlığı’na yeniden seçildi

Doğu Anadolu Muhtarlar Federasyonu’nun Genel Kurul Toplantısı 17-19 Nisan tarihlerinde “Barışa Birlikte Yürüyoruz, Bir Zeytin Dalı da Sen Uzat” sloganıyla Erzurum’da yapıldı. Toplantıya, İçişleri Eski Bakanı Efkan Ala, Erzurum Valisi, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı, Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Genel Başkanı Hüseyin Akdeniz, 7 bölgenin Muhtarlar Federasyonu başkanları ve 81 ilden yaklaşık 500 muhtar katıldı.

“ÇÖZÜM SÜRECİ’NİN HIZLANDIRILMASI GEREKİYOR”

Kongrede bir konuşma yapan Doğu Anadolu Muhtarlar Federasyonu Başkanı Abdullah Butaku, Çözüm Süreci’ni mayınlı bir yola benzeterek, bu yolda atılacak adımlara dikkat etmek gerektiğini söyledi.

Her fırsatta Çözüm Süreci’ni desteklediklerini belirten Butaku, “Bu red, inkar ve asimilasyon politikalarından herkesin vazgeçmesi lazım. Artık silahların patlamaması lazım. Çözüm Süreci’nin hızlandırılması gerekiyor. İş ne kadar uzarsa o kadar kötüye gider, artık Çözüm Süreci’nde sonuca doğru hızlı bir şekilde gitmek lazım” dedi.

“PARTİLERİN ŞİDDET DİLİNDEN UZAK DURMASI LAZIM”

Siyasetçilerin seçim için Çözüm Süreci’ni feda etmemesi gerektiğini belirten Butaku, “Partilerin şiddet dilinden uzak durması lazım. 7 Haziran’a kadar olan süreç mayınlı bir yoldur. Bu yolda atılacak adımlara dikkat etmek lazım” diye konuştu.

Butaku, ev sahipliklerinde sağladıkları destekten dolayı Erzurum Muhtarlar Derneği ve Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı ile Bingöl’den kongreye katılmak için Erzurum’a kadar giderek kendisini yalnız bırakmayan muhtarlara teşekkür etti.

BUTAKU, GÜVEN TAZELEDİ

Divan Başkanlığı’nı Karadeniz Muhtarlar Federasyonu ve Trabzon Muhtarlar Derneği Başkanı Bekir Aktürk, katip üyeliklerini ise Güneydoğu Muhtarlar Federasyonu ve Mardin Muhtarlar Derneği Başkanı Hatip Şaran ile Akdeniz Muhtarlar Federasyonu ve Hatay Muhtarlar Derneği Başkanı Mahmut Gülcü’nün yaptığı kongrede tek liste ile gidilen seçimde Bingöl Muhtarlar Derneği Başkanı Abdullah Butaku, Doğu Anadolu Muhtarlar Federasyonu Başkanlığı’na yeniden seçildi.

Son Düzenlenme Perşembe, 23 Nisan 2015 15:27