Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

DARBELERE KARŞIYIZ

DARBELERE KARŞIYIZ

Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Genel Başkanı Hüseyin Akdeniz yapılmaya çalışılan darbe teşebbüsünü şiddetle kınadığını belirterek  demokrasiye her zaman sahip çıkılması gerektiğini vurguladı.

Akdeniz konuşmasında şunları ifade etti: ‘’Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu olarak, yapılan bu darbe girişimini nefretle kınıyoruz. En kötü demokrasi bile darbe yönetimlerinden daha iyidir.Bu ülkede askere de, polise de ihtiyacımız var. Onlar bu ülkenin güvenlik güçleri, onlarsız ne huzur ne de güvenliğimiz teminat altında olabilir. Bu darbe girişimiyle ülkemiz büyük bir yara almıştır. Demokrasimiz zedelenmiştir. Demokrasiye inancı olmayan gözü dönmüş hainlere vatandaşımız gereken cevabı vermiş demokrasisine sahip çıkmıştır.

15 Temmuz Cuma gecesi demokrasimize ve aziz milletimize yapılan darbe girişiminde, irademizi, özgürlüğümüzü koruyan tüm devlet büyüklerimize, vatansever medya kuruluşlarına, birlik ve beraberliğin en güzel örneğini gösteren kahraman milletimize, bu teşebbüsü yerle bir eden güvenlik güçlerimize şükranlarımı sunuyoruz.

Yaşanan vahim olaylar karşısında egemenliğin kayıtsız şartsız milletin olduğunu bir kez daha gösteren demokrasi şehitlerimize, demokrasi savaşında gözlerini kırpmadan göğsünü siper ederek şehit olan muhtarlarımıza (İstanbul Acıbadem ve Ankara Kazan İlçesi MUHTARLARI), Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır ve başsağlığı, yaralılarımıza ise acil şifalar diliyoruz.’’ dedi.