Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

CUMHURİYETİMİZİN 91. YILI KUTLU OLSUN

Cumhuriyet; düşünce, beden ve bilim bakımından güçlü koruyucular ister. Geleceğe güçlü biçimde ulaşabilmek, Cumhuriyetimizi korumak ve yaşatmakla mümkün olacaktır.

Cumhuriyet, yeni kurulan bir devletin, ulusal bağımsızlığını kazanabilmek için giriştiği eşsiz bir savaşın sonucunda elde ettiği büyük bir kazanımdır. Egemenliğin kayıtsız, şartsız milletin olduğu bu yeni yönetim biçimi, Türkiye Cumhuriyeti’ne vatandaşlık bağı ile bağlı olan herkese birey olma hakkını vermiş ve sorumluluğunu yüklemiştir. Devletin ve toplumun geleceğinden kendini sorumlu tutma bilincine erişmiş, etkin bireyi var eden bu anlayış, insanlığın ortak değeri olan uygarlığın gelişimine büyük katkılar sağlamıştır.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, Onuncu Yıl Nutku’nda “Asla şüphem yoktur ki, Türklüğün unutulmuş büyük medeni vasfı ve büyük medeni kabiliyeti, bundan sonraki inkişafıyla, atinin yüksek medeniyet ufkunda yeni bir güneş gibi doğacaktır” sözleriyle de ulaşılması gereken hedefi göstermiştir.

O’nun işaret ettiği gibi yaptıklarımızı yeterli görmeyecek, daha çok çalışacak, Türkiye Cumhuriyeti’ni dünyanın en  uygar ülkeleri düzeyine çıkarmamız gerekiyor. Hep ileriye umutla bakacak, toplumumuzun özgüvenini koruması amacıyla, çabalarımızı anlayış birliği içinde sürdürecek, sorunlarımızı çözeceğiz.

Atatürk ilke ve devrimlerinin yol göstericiliğinde çağdaşlaşma yolundan sapmadan Cumhuriyet’i yücelterek yeni atılımları kararlılıkla gerçekleştireceğiz. Şanlı geçmişinde sınav niteliğinde pek çok güçlüğü yüz akı ile aşma başarısını gösteren Türkiye’nin, bu hedeflere ulaşacağından kuşku duyulmamalıdır.

Bu duygu ve düşünceler ile; Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, kahraman silah arkadaşlarını, bu toprakları vatan yapan Şehitlerimize Allah’tan rahmet  gazilerimizi sonsuz minnet ve şükranla anıyor, Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu olarak, Türkiye Cumhuriyetinin 91. yılını, sevinç ve coşkuyla kutluyoruz Son Düzenlenme Pazartesi, 17 Kasım 2014 21:53