Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

CUMHURBAŞKANLIĞI SARAYINDA 7. MUHTARLAR TOPLANTISI

CUMHURBAŞKANLIĞI SARAYINDA 7. MUHTARLAR TOPLANTISI

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, MUHTARLARLA İFTAR SOFRASINDA BULUŞTU

Farklı şehirlerden gelen 350 muhtar ile Cumhurbaşkanlığı Sarayı’ndaki iftarda bir araya gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan, son günlerde tartışma konusu yapılan iftar sofrası üzerinden tamamen iftiraya dayalı bir kampanya başlatıldığını belirterek, “Cumhurbaşkanı’na saygısızlık yapan, millete saygısızlık yapmış olur. Meşruiyetini Anayasa ve milletin desteğinden alan Cumhurbaşkanlığı makamının itibarını korumak sadece benim değil, tüm siyasi parti ve kurumların ortak sorumluluğudur” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Muhtarlarla Buluşma toplantılarının 7’ncisini, Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda düzenlenen iftarda gerçekleştirdi.

Bingöl, Elazığ, Ardahan, Mardin, Urfa, Bitlis, Ankara, Sakarya, Adıyaman, Siirt, Erzurum, Kars ve Van’dan gelen 350 muhtarla iftar sofrasında bir araya gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasına, “Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu ebedi azaptan kurtuluş olan mübarek Ramazan-ı Şerif’in böyle anlamlı bir iftar sofrasında Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ne, milletin evine hoş geldiniz. Bugün yedinci gününe ulaşarak ilk haftasını geride bıraktığımız mübarek Ramazan ayının bir kez daha ülkemiz ve milletimiz için hayırlara vesile olmasını Rabbimden niyaz ediyorum” sözleri ile başladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu vesile ile Türkiye’nin her köşesinden muhtarlarla birlikte olma ve hasret giderme imkânı bulduklarını hatırlatarak, “İnşallah ülkemizdeki muhtarların tamamıyla bu şekilde bir araya gelerek hasbihal etmenin, soframızı paylaşmanın arzusu içindeyiz” dedi.

“EN BÜYÜK MÜKÂFAT, GÖNÜLDEN GELEN ‘ALLAH RAZI OLSUN’ SÖZÜDÜR”

Konuşmasında muhtarlardan mahallelerindeki her bir vatandaşla yakın irtibat içinde olmalarını beklediğini ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan sözlerini şöyle dedi: “Mahallerinizdeki yeni doğmuş bebeğin sevincinde de, yapılan düğününün coşkusunda da, vefat eden insanın taziyesinde de, aileleriyle birlikte, ilk önce siz olacaksınız. Seçimle iş başına gelmiş bizler için en büyük mükâfat, derdine derman bulunmasına vesile olduğumuz vatandaşlarımızın, gönüllerinden kopup gelen bir ‘Allah razı olsun’ sözüdür. İnanın bana bu sözü hiçbir maddi karşılıkla mukayese edebilmek mümkün değildir. Eğer bu hazzı kalbinizde taşımıyorsanız kendinizi şöyle bir sorgulamanız gerekir. Bir kez daha Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ni, milletin evini teşrifiniz için her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Mahallelerinizdeki, köylerinizdeki her bir kardeşime, eşlerinize selamlarımı, saygılarımı iletmenizi rica ediyorum, yavrularınızın gözlerinden öpüyorum. Sizleri sevgiyle, saygıyla selamlıyorum. Ve diyorum ki: Ya Rab, bizleri nasıl Ramazan’a kavuşturduysan aynı şekilde Ramazan Bayramı’na da kavuştur. Niyazımız budur. Allah yar ve yardımcımız olsun.” Son Düzenlenme Cuma, 26 Haziran 2015 00:46