Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

CUMHURBAŞKANIMIZ MUHTARLAR KONFEDERASYONUNU MAKAMINDA KABUL ETTİ.

CUMHURBAŞKANIMIZ MUHTARLAR KONFEDERASYONUNU MAKAMINDA KABUL ETTİ.

PostDateIconSalı, 22 Ekim 2013 13:51 |

İKİ MÜHÜR BULUŞTU
Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Genel Başkanı Hüseyin Akdeniz ve Yönetim Kurulu Üyeleri Cumhurbaşkanı Sayın Abdullah Gül’ü makamında ziyaret ederek muhtarların Türk demokrasisindeki yeri ve önemi ve iki mührün buluşması vurgulandı. 

Cumhurbaşkanlığı Köşk’ünde yapılan görüşmeye, Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Genel Başkanı Hüseyin Akdeniz, Genel Sekreter Sevim Özsoylu, Gnl Bşk.Yrd Akif Ak, Gnl Bşk.Yrd Figen Rençber, Gnl Bşk.Yrd Abdulkadir Geylanitaş,  Gnl Bşk.Yrd Adil Ağtaş, Gnl Bşk.Yrd Engin Kandemir, Kadın Kolları Başkanı  Ayşem Möröy, Akdeniz Muhtarlar Federasyonu Başkanı Ali Gülgen, Ege Muhtarlar Federasyonu Başkanı Ayşe Taylan, İç Anadolu Muhtarlar Federasyonu Başkanı Ahmet Oğuz, İstanbul Muhtarlar Federasyonu Başkanı  Kadir Delibalta, Karadeniz Muhtarlar Federasyonu Bşk Yrd Bekir Aktürk, Güneydoğu Muhtarlar Federasyonu Bşk.Yrd İbrahim Halil Kargın, Doğu Anadolu Muhtarlar Federasyonu Bşk.Yrd Turan Süme ve Ar-ge Başkanı İbrahim Erşen katıldı.

Görüşmede ‘’iki mühür vurgusu’’ yapıldı. Akdeniz Cumhurbaşkanına hitaben şunları ifade etti.’’ Türk demokrasisinin en önemli iki mührü buluşmuştur. Bu anlamlı buluşmayı muhtarlarımız oldukça önemsemektedir. Konfederasyon olarak, muhtarlarımızı en üst çatıda buluşturmayı hedeflediğimiz bu yeni oluşumumuz inanıyoruz ki, muhtarlarımızı en iyi şekilde temsil edecektir. Özellikle muhtarlarımıza yeni görev alanları yaratmak, halk nezdinde iade-i itibarı yeniden kazandırmak, Köy ve Mahalle kanunun yeniden dizayn ederek devletimize ve milletimize daha iyi şartlarda hizmet etmeyi bir görev olarak belirlemiştir. Bununla ilgili gerek Hükümetimizle, gerek Parlamentoda Grubu bulunan partilerimiz ile, gerek bakanlıklar ile gerekse Bürokratlarımız ile uyum içinde çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Muhtarlarımız adına en yakın iki mührün buluşmasından duyduğumuz memnuniyeti ifade etmek isteriz. Bizleri makamınızda kabul etmenizden dolayı sahsınıza muhtarlarımız adına teşekkürlerimizi bildirir saygılar sunarız’’dedi.

Cumhurbaşkanı Sayın Abdullah Gül ise muhtarlara hitaben şunları söyledi.’’ Özellikle Türkiye Muhtarlar Konfederasyonunun sahsımı ziyaretlerinden duyduğum memnuniyeti ifade etmek isterim. Bu bağımsız seçilmiş iki mührün buluşması Türk demokrasisi için oldukça anlalıdır. Muhtarlarımız demokrasimizin mihenk taşı olması hasebiyle mutlaka durumlarının düzeltilmesi ve yeni Mahalle ve Köy kanununun çıkarılarak günün koşulları içinde çalışmalarına imkan sağlanmalıdır. Bu konuda Cumhurbaşkanlığı Makamı olarak, gerekli yerlere bizlerde sizlere yardımcı olacağımızın muhtarlarımız tarafından bilinmesini isterim. Sizlerin bu yeni oluşumunuzu kutlarım. Böylesine birliktelikler muhtarlarımızı daha güçlü hale getirecek ve sorunların giderilmesinde tek ses olmanın sizleri daha kuvvetli kılacağını düşünüyorum. Çalışmalarınızı yakından takip eden kişi olarak sizleri kutluyor ve tebrik ediyorum. Türkiye’nin her bölgesinden, değişik kültürleri bir araya getirerek böyle bir oluşum sergilemeniz demokrasimizin kazanımıdır. İşte bu değişik kültür farklılıklarının bir arada olmasını başarmış olmanız, halkımıza da yansıyacaktır. Muhtarlarımız, halkın barış içinde kardeşlik duygularını toplumumuza kazandıracak önemli bağımsız seçilmiş organ olması açısından da önemli bir unsur teşkil etmektedirler. Bu anlamda Konfederasyonumuzun yapacağı her türlü çalışmaya destek olacağımızı söylemek isterim. İki mührün bir arada olmasından duyduğum memnuniyeti aynı şekilde ben de dile getirmek isterim. Sizlerin aracılığı ile tüm Muhtarlarımıza sevgilerimi iletir, yapılacak olan mahalli seçimlerde kendilerine başarılar dilerim’’dedi