Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

”ÇANAKKALE ZAFERİ” NİN 102. YILI KUTLU OLSUN

''ÇANAKKALE ZAFERİ'' NİN 102. YILI KUTLU OLSUN

Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Genel Başkanı Hüseyin Akdeniz, Çanakkale Zaferinin 102 inci yıldönümü münasebetiyle bir mesaj yayınladı. Akdeniz mesajında, Çanakkale zaferi, yok olması istenilen Türk milletinin, küllerinden yeniden doğmasının başlangıç öyküsü olduğunu söyledi.

Akdeniz söyle devam etti;’’18 Mart 1915 tarihinden 29 Ağustos 1915 tarihine kadar, göğüs göğüse savaşılan, toprağın her metre karesi kan ile sulanan, canlar ile büyük bedel ödenen, sadece askerlerin değil, mermilerin havada savaştığı yer ”Çanakkale”…

Bir İngiliz askeri savaştan sonra Çanakkale için :”Avrupa’da hiçbir asker yoktur ki – bu ifademin altını çiziyorum; savunmada Türklerle karşılaştırılabilsin. Örnek olarak ’Çanakkale.’ Orada bizim gemilerimizin ateşleriyle büyük kayıplara uğrayan birlikler, Türk birliklerinin dışında birileri olsaydı, yerlerinde kalamazlardı. Hâlbuki Türkler, bütün muharebe süresince yerlerinden ayrılmadılar” diyordu.

Çanakkale zaferi, yok olması istenilen Türk milletinin, küllerinden yeniden doğmasının başlangıç öyküsüdür. Bugün bu topraklarda esaret altında değilsek, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e, tüm komutanlara, 57 ci Alay’a, Seyit onbaşılara, Safiye hemşirelere çok şey borçlu olduğumuz asla unutulmamalıdır. Onların, vatanımız ve milletimiz için yaptığı fedakârlığın değeri, hiçbir şeyle ölçülemeyecek kadar yücedir ve büyüktür.


Çanakkale Zaferinin 102. yıl dönümünde, vatan toprağını canları pahasına savunan, bu uğurda şehit olan aziz şehitlerimizi rahmetle, minnetle ve şükranla anıyorum. Hepimiz sizlere çok şey borçluyuz. Ruhlarınız şad, mekânları cennet olsun’’ dedi. Son Düzenlenme Cuma, 17 Mart 2017 23:37