Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

BODRUM MUHTARLAR DERNEĞİ GENEL KURULU YAPILDI

BODRUM MUHTARLAR DERNEĞİ GENEL KURULU YAPILDI

BODRUM MUHTARLAR DERNEĞİ 3. GENEL KURULUNU YAPTI…

Bodrum Muhtarlar Derneği 3. Olağan Kurulunu gerçekleştirdi. Tek aday ve tek liste ile yapılan seçimde, Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Ahmet Cemil Gündüz üçüncü defa derneğin başkanlığına seçildi. 

Bodrum Ticaret Odası Toplantı salonunda gerçekleştirilen Bodrum Muhtarlar Derneği 3. Olağan Kuruluna; Bodrum Kaymamamı Dr. Mehmet Gödekmerdan, AK Parti İlçe Başkanı Çiğdem Demiralp, AK Parti Muğla Milletvekili Adayları Hasan Özyer, Hasan Kökten, Elvan Göçer ve Yelda Erol Gökcan, CHP İlçe Başkanı Recai Seymen, Bodrum Belediye Başkan Vekili Taner Uslu, MHP İlçe Başkanı Mehmet Tosun, MHP Muğla Milletvekili Adayı Asım Başaran ve Bodrum muhtarları katıldı. 

Bodrum Muhtarlar Derneği Başkanı Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Ahmet Cemil Gündüz iki yıl önceki Genel Kuruldan sonra, yeniden aday olmayacağını belirttiğini, fakat muhtarların isteği üzerine son kez iki yıllığına adaylığını açıkladığını söyledi.Başkan Gündüz konuşmasına şöyle devam etti: 

“Sayın muhtarlarım gelir-gider hesaplarını size bildirdim. Hesaplarımızdaki 6 bin 784 liralık gider ihtiyaç sahiplerine ve ihtiyaç sahiplerinin çocuklarına yapılan burs miktarıdır. Bildiğiniz gibi sizden topladığımız 10 liralarla bunu yapıyoruz. Bu rakamı artırabilirsek daha da büyük yardımlar yapacağız ihtiyaç sahiplerine. Bugün burada ben veya başka bir muhtarımız başkan seçilecektir, ama ben burada şunu söylemek istiyorum; seçilecek başkanın arkasında duralım. Eğer seçilecek başkanın arkasında durursak toplumda kurumlarda başkanımızın arkasında duracaktır. Sözlerime son verirken sorunlarımızın çözümünde bize her zaman yardımcı olan sayın kaymakamımıza muhtarlarımız adına teşekkür ediyorum” 

Muhtarlar Derneği 3. Genel Kurulunda kürsüye davet edilen Bodrum Kaymamamı Dr. Mehmet Gödekmerdan ise muhtarlık müessesesinin demokrasimizin en köklü kurumlarından bir tanesi olduğunu vurgulayarak şunları söyledi: 

“Muhtarlarımız seçimle işbaşına gelen, vatandaşımıza en yakıda hizmet veren önemli yönetim kademelerinden birisidir. Böyle olunca Muhtarlık Başkanlığı’da çok önem arzetmektedir. Muhtarlarımızın birlik ve bütünlük içinde hareket etmeleri, vatandaşlarımız ve devletimiz için önem taşımaktadır. Muhtarlar Birliği Başkanlığı’nın 3. Dönem Genel Kurulu’nun seçiminin herkese hayırlı olmasını diliyorum. İnşallah seçilen arkadaşımız bütün muhtarlarımızla el ele vererek vatandaşımıza ve memleketimize güzel hizmetler yapacaklardır” 

Tüzüğe göre kapalı yapılacak olan başkan ve yönetim seçimine tek başkan adayı olduğu için açık oylamaya yapıldı. Tek liste ile gidilen seçimde Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Ahmet Cemil Gündüz başkan, Torba Muhtarı Suat Kaya Başkan Yardımcısı, Göltürkbükü Musa Göze sekreter, Mumcular Mahallesi Muhtarı Muhammet Karademir sayman,Dereköy Mahallesi Muhtarı Cemal Akhan üye olarak seçildi. 

Toplantı sonunda bir teşekkür konuşması yapan Ahmet Cemil Gündüz, Bodrum Muhtarlar Derneğine son kez iki yıl daha başkanlık yapacağını söyledi. Torba Muhtarı Suat Kaya’yı özellikle Başkan Yardımcısı yaptıklarının altını çizen Gündüz konuşmasına şöyle devam etti: “Genç ve dinamik bir muhtar olduğunu düşünüyorum. Eğer kendisini yetiştirir ve siz de iki yıl sonra uygun görürseniz onu başkan seçeriz. Buraya kadar gelerek bizleri onurlandıran misafirlerimize çok teşekkür ediyorum”dedi.

”