Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

BAŞKA TÜRKİYE YOKTUR.

BAŞKA TÜRKİYE YOKTUR.

Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Genel Başkanı Hüseyin Akdeniz Ankara’daki barış mitinginde yaşanan bombalı eylemle ilgili yaptığı açıklamada, eylemin demokrasiye, iç huzur ve barışa yönelik bir eylem olduğunu söyledi.

Akdeniz yaptığı açıklamada şunları ifade etti: Türkiye’nin göbeği  başkentimizde  barış mitingindeki  patlamada ülkemiz demokrasi, huzur ve barışı büyük yara almıştır. Bu ülkenin iç huzurunu bozmaya yönelik her türlü saldırıyı şiddetle kınıyoruz.  

Bu bombalı eylemin adresi olarak başkentimiz seçilmesi ayrıca düşündürücüdür. Sağduyuya en çok ihtiyacımız olduğu bu günler ülke insanımızın terör eylemlerine karşı daha sıkı kenetlenmesi gerektiği günlerdir. Her ne olursa olsun terör asla kabullenebilir bir durum olamaz. Her türlü bölünmenin bu ülkeye zarar vereceği ortadadır. Sorun ve problemlerimizi demokratik haklarımızı kullanarak çözüm üretmenin daha doru olacağı düşüncesindeyiz.  Dolayısıyla birlik ve beraberliğe her zamankinden  daha fazla ihtiyacımız vardır.

Sağduyu ve soğukkanlılıkla bu ülke insanının üstesinden gelemeyeceği hiçbir hadise yoktur. Dini, ırkı, mezhebi, uyruğu, siyasi görüşü her ne olursa olsun kendisini bu ülke vatandaşı olarak kabul eden her kesimin bu yaşanan olayları kabul etmesi mümkün değildir. Demokratik kazanımlara, iç huzur ve barışa sahip çıkmak zorunda olduğumuz bilinmelidir. Başka Türkiye yoktur. O nedenle ülkemizin huzurunu bozmaya yönelik her türlü şiddet eylemini şiddetle kınıyoruz. Yaşanan bu son olayda hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, Yakınlarına başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Böyle olayların bir daha yaşanmaması en büyük temennimizdir. Son Düzenlenme Pazar, 11 Ekim 2015 17:55