Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

BAŞBAKAN YARDIMCISI NUMAN KURTULMUŞ MUHTARLARLA

BAŞBAKAN YARDIMCISI NUMAN KURTULMUŞ MUHTARLARLA

BAŞBAKAN YARDIMCISI NUMAN KURTULMUŞ MUHTARLARLA BİR ARAYA GELDİ.
Sivil Toplum Kuruluşları İstişare Toplantısı kapsamında Ordu’da görev yapan muhtarlarla bir araya geldi.

Toplantıya, Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Milletvekili Oktay Çanak, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, milletvekili adayları Metin Gündoğdu, Ergün Taşçı, Mehmet Kara, Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Genel Başkanı Hüseyin Akdeniz, İlçe Muhtarlar Derneği  Başkanları ve Ordu ili muhtarları katıldı.

Toplantıda konuşan Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Genel Başkanı Hüseyin Akdeniz, Muhtarların içinde bulunduğu genel sorunları anlattı. Erken seçim dolayısıyla T.B.M.M’nin toplanmadığını, Seçimlerin ardından kurulacak hükümetin sorunlara çözüm üreteceğine inandığını belirten Akdeniz, 19 Ekim’in Muhtarlar Günü olarak tayin edilmesi hususundaki tüm işlemlerini tamamlandığını ve sadece Sayın Başbakanın olurlarını beklediklerini ifade etti. İnşallah bu taleplerinin kabul edileceğini belirten Akdeniz, yaklaşan 19 Ekim tarihinde hükümetten bu müjdeyi beklediklerini sözlerine ekledi.

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, “Türkiye’yi seçime götürmekle görevli olan bir seçim hükümeti var. Bu seçim hükümeti terörle mücadelede ve birçok diğer işlerde ben seçim hükümetiyim, geçici hükümetim diyerek ertelememekte, bütün sorumluluklarını eksiksiz ve kusursuz bir şekilde yerine getirmeye çalışmaktadır” dedi.

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, muhtarların mesai arkadaşları olduğunu ve onların sorunlarını gidermede önemli bir görev üstlendiklerini söyledi. Muhtarlarımızın 19 Ekim Muhtarlar Günü ile ilgili taleplerini ilk Bakanlar Kurulu toplantısında Sayın Başbakana ileteceğini ve yaklaşan 19 Ekim tarihinde bu müjdeyi muhtarlarımıza duyuracaklarını sözlerine ekledi.  Son Düzenlenme Çarşamba, 30 Eylül 2015 01:38