Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

ATIKYAĞ TOPLAMA ÜNİTELERİ GENİŞLETİLİYOR

Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu ve TÜÇEV  arasında yapılan protokol kapsamında Tüçev’de yapılan 7. toplantıda yeni projeler üzerinde çalışmalar devam ettirildi.

‘’Yaşanılabilir Bir Dünya İçin Elele’’ Projesi kapsamında toplantıya,Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu adına Genel Sekreter Sevim Özsoylu, Çevre Bakanlığı Tüçev adına Müdürü Yakup  Türkmen ve Deha adına Genel Müdür Abdullah Tiryaki, Nihal Sözbir Karakuş yetkilileriyle bir araya geldi.

Muhtarlıklarda Atık yağ toplama ünitelerinin genişletilmesinin daha çok illere yayılarak muhtarların sosyal sorumluluk kapsamının genişletilmesi çerçevesinde yapılan toplantıda konuşan Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Genel Sekreteri Sevim Özsoylu şunları ifade eti:’’Daha önce pilot olarak seçilen Ankara, İstanbul ve Antalya illerinde başlayan muhtarlıklarda atık yağ toplama ünitelerinin genişletilerek çalışmanın ikinci etabı olan 20 ilin daha proje kapsamına dahil edilmesinin çevremiz açısından olumlu etkilerinin çoğalacağı kanısındayız. Proje kapsamında amacımız çevreye duyarlı bir insan topluluğu yaratmaktır. Bu proje ile hem muhtarlarımız sosyal projelerde varlığını devam ettirecek hem de çevre kirlenmesinin önlenmesinde önemli katkılar sağlayacaktır. Çevre bilincine sahip bir toplum yaratmak hepimizin ortak amacı olmalıdır’’dedi.