Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

AKSARAY MUHTARLAR DERNEĞİSEÇİMİ

AKSARAY MUHTARLAR DERNEĞİSEÇİMİ

Aksaray Muhtarlar Derneği 2. Olağan Kongresi yapıldı.

Aksaray Belediyesi Tiyatro Salonunda yapılan kongreye Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin YazgıAK Parti Milletvekili Adayı Hüseyin Hüyük, Muhtarlar Konfederasyonu Genel Başkanı Hüseyin Akdeniz, çevre illerin dernek başkanları ve 48 mahallenin muhtarı katıldı.

Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, belediye olarak muhtarların her zaman yanlarında olduklarını ve destek verdiklerini ifade ederek, “Öncelikle hepimiz aynı amaçla halkımıza hizmet etmek için çalışıyoruz. Biz bunun bilincindeyiz. Bizler göreve geldikten sonra bu farkındalığı ortaya koymak maksadıyla muhtarlarımız için muhtar evleri yaptık. Bilgisayar ve yazıcı sözü vermiştik bütün muhtarlarımıza yeni ve aynı zamanda fotokopi çekilebilen yazıcıları verdik. İnşallah peyder pey bilgisayarlarını da kendilerine teslim edeceğiz” dedi.

Başkan Yazgı muhtarların toplu bir mekanda bulunabilecekleri bir yer istekleri olduğunu ifade ederek, bu konuda bir proje olduğunu ancak ellerindeki mevcut envanteri gözden geçirip değerlendirdikten sonra bu isteklerini zamanla yerine getirebileceklerini kaydetti. Başkan Yazgı, belediye olarak muhtarlarla her zaman beraber çalıştıklarını söyledi.

Muhtarlar Konfederasyonu Genel Başkanı Hüseyin Akdeniz ise yaptığı konuşmada,Aksaray‘daki muhtarlara sağladığı katkıdan dolayı Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı ‘ya teşekkür etti. Akdeniz, muhtarların elektrik, su, internet, kırtasiye ve diğer cari giderlerinin yasal hakları ve imkanları ölçüsünde muhtarlara kullanılması için yardımcı olunması talebinde bulundu. Aksaray Muhtarlar Derneği yönetim kurulu Başkanı M.Emin Tetik ise, “Dernek olarak Aksaray‘ımıza ve halkımıza en güzel şekilde hizmet etmek istiyoruz. Bizlere her zaman destek olan Aksaray Belediye Başkanımız Sayın Haluk Şahin Yazgı beye tüm muhtar arkadaşlarımız adına teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Konuşmalarının ardından seçime geçildi.Aksaray Mahalle Muhtarları Derneği’nin mevcut başkanı Mehmet Emin Tetik’in tek liste ile aday olduğu kongrede açık oylama yapıldı ve Mehmet Emin Tetik oy birliği ile yeniden Başkan seçildi. Aksaray Muhtarlar Derneği’nin yeni yönetimi Mehmet Emin Tetik Başkanlığında şu isimlerden oluştu;”Muzaffer Yılmaz, Efrahim Şişman, Mehmet Çalışkan, Mustafa Sökmen, Yahya Asal, Yaşar Oğuz”