Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

ADIYAMAN’DA ”DOSTLUK KÖPRÜSÜ PROJESİ”

ADIYAMAN'DA ''DOSTLUK KÖPRÜSÜ PROJESİ''

Çankaya Belediyesi,  Güvenevler  Mahalle Muhtarlığı  ve Aziziye Mahalle Muhtarlığı işbirliği, Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu ve Adıyaman Köy ve Mahalle Muhtarları Mesleki Yardımlaşma Derneğinin organize  ettiği, ‘’Dostluk Köprüsü ‘’ Projesi  kapsamında, Adıyaman ilinde geleceğin umudu olan çocukların başarılarına katkı sağlamak amacıyla pilot köy seçilen Ahmet Hoca köyünde ve Merkez Hürriyet İlköğretim okulu öğrencilerine yardım eli uzatıldı.

‘’Dostluk köprüsü’’ projesiyle Ahmet hoca köyünde çocuklara kitap ve kırtasiye, yine Merkez İlköğretim okulunda ihtiyaç sahibi öğrencilere kışlık kaban ve ayakkabı dağıtıldı.

Yapılan yardım organizasyonuna, Adıyaman Valisi, Mahmut Demirtaş, Adıyaman Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu, Adıyaman Emniyet Müdürü Fikret Salmaner, Milli Eğitim Müdürü Seyfi Özkan, Hürriyet İlköğretim Müdürü Bedir Yılmaz,Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Genel Başkanı Hüseyin Akdeniz, Türkiye Konfederasyonu Genel Sekreteri Seviye Ardıç Çelik,  Güneydoğu Muhtarlar Federasyonu Başkanı Hatip Şeran, Trabzon Muhtarlar Federasyonu Başkanı Bekir Aktürk, , Akdeniz Muhtarlar Federasyonu Başkanı Mahmut Gülcü, Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Denetleme Kurulu Üyesi Güldane Tenç, Adıyaman Köy ve Mahalle Muhtarları Mesleki Yardımlaşma Derneği Başkanı Abdulkadir Geylani Taş ve çok sayıda muhtar katıldı.

Adıyaman Merkez Hürriyet İlkokulunda gerçekleştirilen ihtiyaç sahibi öğrencilere yapılan dağıtım sırasında konuyla ilgili açıklama yapan Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Genel Başkanı Hüseyin Akdeniz şunları ifade etti. ‘’ Muhtar, devlet ile vatandaş arasındaki bağı oluşturan en temel etkenlerden biridir. Gerek devletin verdiği görevler gerekse vatandaşın muhtara yüklediği misyon, onu hep toplumla barışık olmaya itmiştir. Toplum içinde yardımlaşma olgusu, tarihsel bağlarımızın bizlere bıraktığı en önemli kültür mirasımızdır. Bu mirasın kuşaktan kuşağa aktarılması aynı zaman da muhtarlarımızın görevleri arasındadır. Bu sorumluluk bilinciyle hareket eden muhtarlarımız bugün güzel bir projeye imza atmaktadırlar. Adını ‘’Dostluk Köprüsü’’ koyduğumuz bu sosyal sorumluluk projesi ile belki de son zamanlarda toplumumuzda kaybolan, birlikte hareket etme, paylaşma  ve yardımlaşma, birbirimizi daha iyi tanıma, daha iyi anlama, birbirimize el uzatma, bölüşme gibi ortak değerlerimizin unutulmamasına da vesile olacağını umut ediyoruz. Adıyaman ilinin son günlerde özellikle bizleri çok üzen ve 102 vatandaşımızın hayatını kaybettiği terör eylemiyle anılıyor olması, burada yaşayan halkı derinden üzdüğünü bilmekteyiz. Oysaki tüm Adıyaman halkını bu olayla değerlendirmek çok yanlış bir algıdır. Biz Adıyaman halkını tanıyoruz ve biliyoruz. O nedenle bu dostluk köprüsü projesinin ilk adımını buradan başlatarak tüm Türkiye’ye yaymak istiyoruz. Barış kardeşlik ve huzurumuzu bozmak isteyen tüm mihraklara karşı duracağımızı, her zaman muhabbetin, dostluğun ve sevginin yanında olacağımızın bilinmesini isteriz. Özellikle bu projenin hayata geçirilmesinde önemli katkıları olan, Ankara Çankaya Güvenevler Mahallesi Muhtarı Seviye Çelik Ardıç ve Aziziye Mahalle Muhtarı Güldane Tenç muhtarımıza, yine bu projenin Adıyaman ilinde uygulanmasında bizlere yardımcı olan Adıyaman Köy ve Mahalle Muhtarları Mesleki Yardımlaşma Derneği Başkanı Abdulkadir Geylani Taş’a ve Adıyaman muhtarlarına, ayrıca bizlerden hiçbir zaman desteğini esirgemeyen Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş’a,  Adıyaman Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu’ya ve Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen’e sonsuz teşekkür ediyorum. Son olarak şunu da belirtmek isterim ki; Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu, her konu da üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmeye gayret göstermiştir. Göstermeye devam edecektir.  Biliyoruz ki dağıtılacak olan malzemeler yeterli olmayacaktır. Ancak bir nebzede olsa çocuklarımızın ihtiyaçlarının giderilmesine yardımcı olabildiysek ne mutlu bizlere.  Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum’’dedi.

Daha sonra heyet Hürriyet İlkokulu’nda, Okul heyetinin belirlediği ihtiyaç sahibi öğrencilere kışlık kaban ve ayakkabı yardımında bulunarak , Ahmet hoca köyüne geçti. Burada çocuklara kitap ve kırtasiye dağıtıldı.

Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Genel Başkanı Hüseyin Akdeniz ve beraberindeki heyet, Adıyaman programı çerçevesinde Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş’ı, ve  Adıyaman Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu’yu makamında ziyaret etti. Yine heyet Adıyaman Mercan TV’de canlı yayına katıldı.  Son Düzenlenme Cuma, 13 Kasım 2015 18:12