Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

ADIYAMAN’DA BİRLİK YEMEĞİ

ADIYAMAN'DA BİRLİK YEMEĞİ

Adıyaman Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu, 27. İstişare ve Yönetim Kurulu Toplantısı için Adıyaman’a gelen 150 muhtar onuruna yemek verdi.

Başkanımız F. Hüsrev Kutlu, 27. İstişare ve Yönetim Kurlu Toplantısını yapmak üzere Adıyaman’a gelen Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu’na bağlı Türkiye’nin 81 ili ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nden toplam 150 muhtar onuruna bir yemek tertip etti.

Adıyaman’daki hoşgörünün ön plana çıktığı yemeğe Adıyaman Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu ve eşi Fulya Kutlu hanımefendi, Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Genel Başkanı Hüseyin Akdeniz ve eşi, 23. Dönem CHP Adıyaman milletvekili Şevket Köse, MHP İl Başkanı Hüseyin Özgün, CHP Merkez İlçe Başkanı Hanifi Çavuş, Ülkü Ocakları Başkanı Ali Önat, Muhtar Federasyonları Başkanları, Dernek Başkanları, Adıyaman Köy ve Mahalle Muhtarları Mesleki Dayanışma Derneği Başkanı Abdulkadir Geylani Taş ve 81 il ile Kıbrıs’tan ilimize gelen muhtarlar katıldı.

Samos Otelde verilen yemek sonrası bir konuşma yapan Adıyaman Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu, “Bugün burada gördüğünüz manzara Adıyaman’ın gerçek yüzüdür. Burada her dine, har partiye ve her mezhebe mensup kişiler aynı ortamda oturup sohbet eder. Mesele Adıyaman olunca, mesele vatan olunca herkes tek yürek olur. Bugünde burada hem CHP’li hem de MHP’li ağabeylerimiz, kardeşlerimiz aramızda. İşte Adıyaman bu yönünden dolayı diğer illerden farklı ve istiyoruz ki bu farklılığımız tüm dünyaya örnek olsun” diye konuştu.

“BELEDİYE BAŞKANI HÜSREV KUTLU, HOŞGÖRÜNÜN MİMARIDIR”

Başkan Kutlu daha sonra sözü CHP Adıyaman Merkez İlçe Başkanı Hanifi Çavuş’a verdi. Başkan Çavuş da yaptığı konuşmada, misafirlere ‘hoş geldiniz’ diyerek, “Bugün bu ortamın oluşmasına vesile olan Belediye Başkanımız Hüsrev Kutlu’ya çok teşekkür ediyor, ilimize gelerek bizleri memnun eden siz değerli muhtarlarımıza da ‘hoş geldiniz’ diyorum. Sayın başkanımızın da dediği gibi Adıyaman bir hoşgörü kentidir. Belediye Başkanımız da bunun mimarıdır. Kendisine bundan dolayı ne kadar teşekkür etsek azdır. Adıyaman’daki hoş görünün tüm dünyaya yayılması dileğiyle herkese iyi akşamlar diliyorum” dedi.

Daha sonra söz alan 23. Dönem CHP Adıyaman milletvekili olan Şevket Köse de yaptığı konuşmada kardeşlik ve hoşgörü vurgusunda bulunarak tüm misafirlere ‘hoş geldiniz’ deyip, emeği geçenlere teşekkür etti.

MHP İl Başkanı Hüseyin Özgün ise Adıyaman’ın hoşgörü kenti olması kadar misafirperver bir kent olduğunu da söyleyerek, tüm misafirleri tekrar tekrar Adıyaman’a davet etti. Başkan Özgün, yemeği organize eden Başkan Kutlu’ya da teşekkür etti.

MUHTARLAR, BİRLİK VE BERABERLİĞE HAYRAN KALDI

Manisa’dan gelen heyetten söz isteyen bir muhtar ise yaptığı konuşmada Adıyaman’da gördüğü manzaradan çok etkilendiğini ve gittiği her yerde bu manzarayı anlatacağını dile getirdi.

Daha sonra söz alan programın ev sahiplerinden olan Adıyaman Köy ve Mahalle Muhtarları Mesleki Dayanışma Derneği Başkanı Abdulkadir Geylani Taş, kendilerine her fırsatta destek veren, her sorunlarında çözüm üreten Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu’ya teşekkür ederek, “Allah herkese böyle bir başkan nasip etsin” diye konuştu. Başkan Taş ayrıca programa katılan tüm muhtarlara da teşekkür etti.

Son olarak bir teşekkür konuşması yapan Türkiye muhtarlar Konfederasyonu Genel Başkanı Hüseyin Akdeniz, Adıyaman’a tekrar tekrar gelmelerini sebebini gördükleri sıcak ilgi ve güler yüz olduğunu dile getirerek, kendilerini davet eden Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu’ya teşekkürlerini sundu.