Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

TMUHK, ADIYAMAN BELEDİYE BAŞKANINA ZİYARET

Bu Etkinlik Sonlandı

TMUHK, ADIYAMAN BELEDİYE BAŞKANINA ZİYARET

Adıyaman Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu, İstişare ve Yönetim Kurulu Toplantısı için 81 il ve Kıbrıs’tan Adıyaman’a gelen Türkiye Muhtarlar Konfederasyona mensup muhtarları ağırladı.

Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu’nun daveti üzerine 27. İstişare ve Yönetim Kurlu Toplantısını Adıyaman’da yapma kararı alan Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu, Türkiye’nin 81 ili ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nden gelen toplam 150 muhtarı Adıyaman’da buluşturdu.

Adıyaman’ın tarihi ve turistik yerlerini gezen ve daha sonra Adıyaman Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu’yu ziyaret eden Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Genel Başkanı Hüseyin Akdeniz, Adıyaman Köy ve Mahalle Muhtarları Mesleki Dayanışma Derneği Başkanı Abdulkadir Geylani Taş ve 81 il ile Kıbrıs’tan ilimize gelen muhtarlar, desteklerinden dolayı Başkan Kutlu’ya teşekkür ettiler.

Adıyaman Belediyesi Meclis Salonunda gerçekleşen ziyarette misafirlerini ağırlayan Başkan Kutlu, Adıyaman hakkında kısa bir bilgi verdi. Adıyaman’ın tam bir huzur kenti olduğunu, yüzyıllar boyunca bu topraklarda hiç savaşın yaşanmadığını dile getiren Başkan Kutlu, “Öncelikle ilimize, hoşgörü kentine hoş geldiniz. Adıyaman, Güneydoğu’nun gerçek yüzüdür. Adıyaman’dan ötesi fitne ve fesadın yaşandığı yerlerdir. Bu topraklarda yaşayanlar tarih boyunca hiçbir savaşa tanıklık etmemişlerdir. Hep hoşgörülere şahitlik etmişlerdir. Dün nasıl barış içerisinde yaşanmışsa bugünde Türk’ü Kürdü, Müslümanı Hıristiyan’ı, Alevi’si Sünni’si bu topraklarda aynı hoşgörüyle yaşamaya devam etmektedirler” diye konuştu.

Daha sonra söz alan Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Başkanı Hüseyin Akdeniz ise Türkiye’nin her zamankinden daha fazla birlik ve beraberliğe ihtiyacı olduğunu vurgulayarak, 27. İstişare toplantısında farklı dini kimlikleri buluşturarak ‘’Barış, Dostluk ve Kardeşlik’’ konulu konferans düzenleyeceklerini belirtti. Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu’nun davetlisi olarak Adıyaman’a üçüncü kez geldiklerini ve her seferinde kendilerine gösterdikleri ilgi ve desteklerden dolayı Başkan Kutlu’ya teşekkür ettiklerini dile getirdi. Son Düzenlenme Pazartesi, 30 May 2016 02:50