Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

SAMSUN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNE ZİYARET

SAMSUN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNE ZİYARET

Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Genel Başkanı Hüseyin Akdeniz ve  beraberindeki heyet Mahalleden Büyükşehire, Çevresel ve Görsel Kirlilikle Mücadelede Muhtarlarımızın Rolü” ve Darbenin Karşısında ve Demokrasinin Yanındayız’’ konulu toplantı için Samsun Büyükşehir Belediyesini ziyaret etti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’ın ilçe programı nedeniyle muhtarları Başkanvekili Turan Çakır ağırladı. Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Genel Başkanı Hüseyin Akdeniz ve beraberindeki heyeti ağırlayan Başkanvekili Turan Çakır, muhtarların oldukça önemli bir görevi üstlendiğini söyledi.

ÇAKIR:”VATANDAŞIN İLK MUHATABI SİZLERSİNİZ”

Yönetim içinde vatandaşın muhatap olduğu ilk merci olması sebebiyle muhtarlık makamının çok önemli bir konumda olduğuna değinen Çakır, “Sizler demokrasinin kılcal damarlarısınız. Halka en yakın yönetim birimi muhtarlık makamıdır. Mahalleleri ve içlerindeki vatandaşların herşeyini en yakından bilen ilk kişiler sizlersiniz. Bu nedenle çok önemli bir görevi icra ediyorsunuz” diye konuştu.

SAMSUN BÜYÜKŞEHİR HER ZAMAN MUHTARLARIN YANINDA

Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Genel Başkanı Hüseyin Akdeniz ise, gösterdikleri yakın ilgi ve ev sahipliğinden dolayı Çakır’a teşekkür ederek, Büyükşehir Belediyesi’nin her konuda muhtarlara destek olduğunu belirtti.

Ziyaret sonunda Başkanvekili Turan Çakır, Akdeniz’e Samsun’un simgesi olan Atatürk Anıtı heykelini hediye etti. Toplu hatıra fotoğrafı çekiminin ardından ziyaret sona erdi.  Son Düzenlenme Pazartesi, 01 Ağustos 2016 01:13