Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

ORDU EMNİYET MÜDÜRÜNE ZİYARET

ORDU EMNİYET MÜDÜRÜNE ZİYARET

Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Genel Başkanı Hüseyin Akdeniz  ve Ordu Muhtarlar Federasyonu yönetim kurulu üyeleri Ordu iline atanan yeni Emniyet Müdürü Cafer Tayfur’u makamında ziyaret ederek yeni görevinde başarılar diledi.

Emniyet ile muhtar ilişkisi üzerinde durulan ziyarette Ordu’nun genel aşayiş ve diğer konularda görüş alışverişinde bulunuldu. Muhtarların kolluk görevlilerine kanun gereği yardımcı olması gerektiği, ilişkilerin karşılıklı toplumsal menfaatler gözetilerek   kamu düzeninin sağlanması gerektiğine  vurgu yapıldı. Ziyerette konuşan Emniyet Müdürü Cafer Tayfur şunları söyledi:’’Muhtarlarımız bizlerin mahalledeki gözü kulağıdır. Mahallenin sorununu en iyi muhtarlarımız tespit eder. Bizler muhtarlarımızdan gelecek her türlü şikayetleri değerlendimeye tabi tutacağız. Emniyet olarak vatandaşlarımızın can güvenliğini en iyi şekilde korumak bizlerin başta gelen görevleri arasındadır.Aşayiş, Trafik, Uyuşturucu ile mücadelede ve kolluk kuvvetlerini ilgilendiren tüm hususlarda muhtarlarımızın Emniyet Müdürlüğümüze yardımcı olması aynı zamanda kanunun hükümleri içinde yer alır. Karşılıklı iyi niyet cizgisi içinde Ordu ilinin güvenliğini hep birlikte sağlayacağımızdan hiç şüphemiz yoktur’’dedi.

Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Genel Başkanı Hüseyin Akdeniz ise ziyarette şunları dile getrdi.’’Mahalle kanunun bizlere verdiği görevler arasında kolluk kuvvetlerine yardımcı olmak maddesi bulunmaktadır. Muhtarlarımızın asli görevleri arasında bulunan bu madde doğrultusunda her zaman muhtarlarımız kolluk kuvvetlerine yardımcı olmuş ve olmaya da devam edeceklerdir. Mahallenin muhtarı o mahalin sorunlarını en iyi bilen kılcal damarlardır. Dolayısıyla her konuda olduğu gibi mahallenin güvenliğini sağlayıcı tedbirlerin alınmasında kolluk kuvvetleriyle işbirliği çerçevesinde karşılıklı görüş alışverişinde bulunması oldukça önemlidir. O nedenle her zaman olduğu gibi Muhtarlarımız kolluk görevlileriyle ilin asayişinin sağlanması konusunda yardımcı olmaya devam edecektir. Toplumun huzur ve güvenliği barışın sağlanmasında en önemli unsurdur. Bizler bu konuda muhtarlarımızı bilinçlendirici gerek uyuşturucu ve madde bağımlılığı gerekse toplumsal barışın tesisi konusunda gerekli eğitimleri vermek konusunda elimizden gelen tüm imkanları hayata geçirmeye çalışıyoruz. Her konuda eğitim almış bir muhtarın toplumumuzun gelişimine katkı sağlayacağına yürekten inanıyoruz’’dedi.

Ayrıca ziyarette, üçer aylık periyotlarla muhtarlar ile Emniyet birimlerinin bir araya gelerek toplantı yapılması Ordu ilinin Asayiş, Trafik, Uyuşturucu Madde Bağımlılığı ile Mücadele gibi konularda karşılıklı dayanışmanın güçlendirilmesi hususlarında gerekli tedbirlerin alınmasına katkı sağlanması kararlaştırıldı.