Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

NUMAN KURTULMUŞ’U ZİYARET ETTİK

NUMAN KURTULMUŞ'U ZİYARET ETTİK

Başbakan Yardımcısı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş Türkiye Muhtarlar Konfederasyonunu makamında kabul etti.

Başbakanlık köşkünde gerçekleşen görüşmeye, Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Genel Başkanı Hüseyin Akdeniz, Genel Başkan Yardımcısı Bekir Aktürk, Genel Sekreter Seviye Ardıç Çelik, Teşkilat Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Kazancı, Karadeniz Muhtarlar Federasyonu Başkanı Şerafettin Nas, Akdeniz Muhtarlar Federasyonu Başkanı Mahmut Gülcü, İç Anadolu Bölgesi Muhtarlar Federasyonu Başkanı Celal Duran, Doğu Anadolu Muhtarlar Federasyonu Başkan yardımcısı Turan Süme, Başkent Muhtarlar Federasyonu Başkanı Behçet Uyanık ve Konfederasyon basın danışmanı Erdem Noyan katıldı.

Ziyarette yeni kurulan Hükümete hayırlı olsun dileklerini dile getiren Hüseyin Akdeniz, Numan Kurtulmuş’u yeniden Başbakan Yardımcısı olmasından dolayı kutladı ve 19 Ekim Muhtarlar Gününün çıkarılmasında emeğinden dolayı teşekkür etti. Akdeniz, Kurtulmuş’a Muhtarların genel sorunlarıyla ilgili 13 maddeden oluşan bir dosya sundu.

Ziyaret sırasında, Muhtarların içinde bulunduğu sorunların giderilmesi konusunda destek isteyen Akdeniz, bu konuda da Başbakan Yardımcısı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş’ dan yardım istedi.

Başbakan Yardımcısı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş ise ,şunları söyledi. ’’Burada sizinle görüşmekten mutluluk duydum. Muhtarlarımızın birçok yaptığı çalışmayı yakından takip ediyoruz. Özellikle Konfederasyonunuzun çalışmalarını kutluyorum. Muhtarlar Gününüz hayırlı olsun. İnanıyorum ki bu hükümetimiz döneminde diğer tüm sorunlarınıza da çözüm üreteceğiz.  Biliyorsunuz ki özlük haklarınız konusunda yeni düzenleme getiriyoruz. Ödeneklerinizi 1300 TL’ ye çıkarıyoruz. Hiçbir hükümet döneminde gerçekleştirilmeyen ödenek artışları bizm dönemimizde olmuştur. Bu da muhtarlara verdiğimiz önemin göstergesidir. Şimdiden hayırlı olsun. Elbette diğer sorunlarınıza da çözüm üretmek bizlerin görevidir.  Ayrıca hemşerim olan konfederasyon başkanınız bizlere her türlü sorun dosyasını sürekli şekilde sunmaktadır. Hükümetimiz bu sorunlara çözüm üretecektir. Ayrıca aracılığınızla buradan tüm muhtarlarımıza selamlarımı iletiyorum’’dedi.