Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

MUŞ VALİSİ TMUHK’U KABUL ETTİ

MUŞ VALİSİ TMUHK'U KABUL ETTİ

“İnsanı Yaşat ki Devlet Yaşasın”

Muş Ovası Muhtarlar Derneğinin genel kurulu için Muş iline giden Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Genel Başkanı Hüseyin Akdeniz ve beraberindeki heyeti makamında ağırlayan Vali Seddar Yavuz, devlet olarak buyuran değil hizmetkâr bir anlayışı benimsediklerini vurguladı.

Vali Seddar Yavuz, Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Genel Başkanı Hüseyin Akdeniz ve beraberindeki muhtarları makamında ağırladı. Genel Başkan Akdeniz ve beraberindeki Doğu Anadolu Muhtarlar Konfederasyonu ve Bingöl Muhtarlar Derneği Başkanı Abdullah Butaku,  Muş Muhtarlar Derneği Başkanı Turan Süme ile beraberindeki köy ve mahalle muhtarlarını ağırlamaktan son derece memnuniyet duyduğunu ifade eden Vali Yavuz, konuklarıyla yakından ilgilendi. Ziyaret esnasında bir konuşma yapan Vali Yavuz, Türkiye Cumhuriyeti Devleti´nin buyuran devlet anlayışından hizmetkar bir anlayışa doğru yol almakta olduğunu vurguladı. Zengin-fakir, eğitimli-eğitimsiz tüm vatandaşların birinci sınıf insan olduğunu dile getiren Vali Yavuz: “Biz devletin ancak vatandaşa hizmet ettiği, onu memnun ettirdiği sürece kutsal olduğuna inanırız. Vatandaşın sorununa arkasını dönem, dininden, etnik kökeninden dolayı ayırt eden, hakir gören anlayışı ayaklar altına alırız. Bizim için ister zengin, ister fakir, ister eğitimli, ister eğitimsiz olsun tüm vatandaşlarımız birinci sınıf insandır. Çünkü biz emreden, buyuran devletten, hizmetkâr olan bir devlet anlayışına doğru yol alıyoruz. ‘İnsanı yaşat ki devlet yaşasın´ zihniyetiyle hizmetlerimize devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Genel Başkanı Hüseyin Akdeniz de Muş´ta bulunmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek Vali Yavuz´a misafirperverliği dolayısıyla teşekkür etti. Ziyaret daha sonra basına kapalı olarak devam etti.